لغو تحریم لوازم خانگی بعد از نشست نیویورک

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با اشاره به نتایج مثبت حاصل از نشست سازمان ملل در نیویورک همچنین از ورود ماشین‌آلات ساخت کشور‌های مختلف برای تولید لوازم خانگی با برند معروف به ایران بعد از لغو بعضی تحریم‌ها خبر داد.
محمد طحان‌پوربا اشاره به افزایش قیمت لواز خانگی در سال قبل ، اظهار داشت: البته به دنبال کاهش قیمت دلار در دو ماه قبل شاهد کاهش‌ قیمت‌ها در این بازار هستیم.

به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) به نقل از تهران پرس، وی قاچاق لوازم خانگی از مرزهای بانه را مورد انتقاد قرار داد و افزود: از آنجایی که هیچ گونه کنترلی بر روی این محصولات صورت نمی‌گیرد به طور معمول از کیفیت پایینی برخوردار می باشند ضمن اینکه هیچ گونه خدمات پس از فروشی شامل آنها نمی‌شود.

وی معتقد است که کنترل این نوع قاچاق کار سختی نیست و اگر مدیریت تازه گمرک با اتحادیه و انجمن لوازم خانگی همکاری کند کاهش این نوع قاچاق برخلاف محصولاتی مانند لوازم آرایشی کار چندان دشواری نیست.

رییس اتحادیه لوازم خانگی در بخش دیگری از سخنان خود از تسهیل واردات لوازم خانگی خبر داد و گفت: برای رشد این صنعت در کشور باید یک بازار رقابتی ایجاد شود تا تولید‌کنندگان در یک بازار انحصاری به فعالیت نکنند و به حقوق مصرف‌کننده توجه بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در هنگام افزایش قیمت دلار شاهد بودیم که برخی از تولیدات ایرانی که از وابستگی کمتری به واردات برخوردار بودند افزایش چشم‌گیری را در بهای محصولات خود اعمال کردند.

طحان‌پور از فراهم شدن امکان ثبت سفارش لوازم خانگی با گشایش «ال.‌سی» ۳۰ درصدی خبر داد و افزود: این تصمیم ظرف روزهای آینده عملیاتی خواهد شد.

رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با اشاره به نتایج مثبت حاصل از نشست سازمان ملل در نیویورک همچنین از ورود ماشین‌آلات ساخت کشور‌های مختلف برای تولید لوازم خانگی با برند معروف به ایران بعد از لغو بعضی تحریم‌ها خبر داد و گفت: یک کارخانه ایتالیایی و یک کارخانه کره‌ای برای تولید یخچال فریزر، مایکروویو، ظرفشویی، جاروبرقی و لوازم برقی دیگر راه‌اندازی شده‌اند و دو برند لوازم خانگی ترکیه‌ای در راه می باشند. یک کارخانه کره‌ای نیز در حال نصب تجهیزات برای راه‌اندازی کارخانه است و تا پایان سال جاری، محصولات آنها با نام برند خودشان وارد بازار خواهد شد.

وی افزود: این اتفاق طبیعی است که در ابتدا مونتاژ این کالاها در کشور صورت گیرد و پس از آن سازندگان داخلی در ساخت این کالاها مشارکت داشته باشند. پژو نیز در ابتدا فقط مونتاژ می‌شد، اما پس از گذشت زمان مناسب، بسیاری از قطعات آن در کشور ساخته شد.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ