ماجرای عجیب نخستین حلقه ازدواج

به دست کردن حلقه ازدواج یکی از قدیمی‌ترین و جهانی‌ترین رسوم است؛ این رسم مربوط به زمان‌های خیلی قدیم است؛ در واقع کسی نمی‌تواند زمان درست آن را بگوید.
ممتازنیوز : استفاده از انگشتری در مراسم ازدواج به شکل “حلقه”، علامت کمال و ارتباط آن با وصلت دو فرد، مؤید کمال زندگی انسانی به شمار می‌رفت.

اولین مردمی که در تاریخ، حلقه ازدواج را به کار بردند، مصریان بوده‌اند؛ گویا در نوشته‌های هیروگلیف که نوشته‌های تصویری مصریان است؛ حلقه، علامت ابدیت بود، یعنی حلقه ازدواج به انگشت زوجین کردن، به نوعی رمز زناشویی پایدار و ابدی بوده است و پس از مصریان، مسیحیان نیز در حدود سال ۹۰۰ میلادی شروع به دست کردن و استفاده انگشتر و حلقه در مراسم ازدواج خود کردند.

شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که چرا حلقه ازدواج در انگشت چهارم دست چپ می‌اندازند؟؛ تحقیقات نشان داده است که یونانیان قدیم عقیده داشتند که رگ مخصوصی از این انگشت می‌گذرد و مستقیماً به قلب وارد می‌شود و برخی‌ها نیز بر این معتقدند که چون این انگشت را کمتر از سایر انگشتان دست خود مورد استفاده قرار می‌دهیم حلقه در آن قرار می‌گیرد و به طور کلی برای به دست کردن یک وسیله زینتی، مناسب‌تر از سایر انگشتان دست است.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۱۰۱ نفر   |   تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ شهریور
برچسب: , حلقه, حلقه ازدواج, ماجرای اولین حلقه ازدواج, ماجرای جالب اولین حلقه ازدواج, ماجرای جالب نخستین حلقه ازدواج, ماجرای عجیب اولین حلقه ازدواج, ماجرای عجیب نخستین حلقه ازدواج, ماجرای نخستین حلقه ازدواج


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *