مایکروسافت با پرداخت ۷٫۲ میلیارد دلار بخش اعظم نوکیا را می خرد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

مایکروسافت روز قبل اعلام کرد: واحد خدمات و محصولات الکترونیک نوکیا را با پرداخت ۷٫۲ میلیارد دلار خریداری می کند تا روند طراحی نسخه های تازه ویندوز را تسهیل کند.
 
 
 
به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، هزینه اصلی این خرید ۵ میلیارد دلار است و مایکروسافت باید ۲٫۱۷ میلیارد دلار اضافی هم برای خرید حق اختراع های ثبت شده شرکت نوکیا بپردازد.
 
اعضای هیات مدیره هر دو شرکت با انجام این نقل و انتقال موافقت کرده اند. با انجام این خرید سرویس نقشه خوانی اختصاصی نوکیا هم در اختیار مایکروسافت قرار می گیرد. اجرایی شدن کامل این فرایند تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به طول می انجامد. طی این مدت نهادهای رگولاتوری در آمریکا و اروپا نیز مفاد این قرارداد دوجانبه را مرور خواهند کرد.
 
برخی کارشناسان می گویند مایکروسافت با عملیاتی کردن چنین قراردادی عملا به یک سازنده تمام عیار گوشی های هوشمند مبدل می گردد و البته ممکن است این تحول دیرهنگام نیز به کمک این شرکت نیاید.
 
استیو بالمر مدیر عامل فعلی مایکروسافت که قرار است تا ۱۱ ماه دیگر بازنشسته شود این اقدام را اقدامی برد – برد برای کارکنان، سهام داران و مشتریان هر دو شرکت دانست.
 
استفان الاپ مدیر عامل نوکیا که قبلا از مدیران ارشد مایکروسافت بود و در سال ۲۰۱۰ به نوکیا پیوست اظهار داشته که با این الحاق دو طرف می توانند بهترین ها را برای هر دو شرکت انجام دهند.
 
بر اساس تفاهم دو طرف الاپ همچنین قصد دارد دوباره به مایکروسافت بپیوندد و هدایت واحدی تازهالتاسیس در مایکروسافت موسوم به نام ساخت گوشی را بر عهده بگیرد. واحد یاد شده به طور مستقیم به استیو بالمر گزارش خواهد داد.
 
از جمله دیگر مدیران نوکیا که به مایکروسافت می پیوندند می توان به جو هارلو رییس واحد محصولات هوشمند و یوها پاتکیرانا رییس واحد عملیات اجرایی اشاره کرد.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ