محمد مرسی به حبس ابد محکوم شد

گردآوری توسط گروه اخبار سیاسی سایت خبری ممتاز نیوز

محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر، امروز در دادگاهی در این کشور به حبس ابد محکوم شد.

این در حالی است که تعدادی دیگر از رهبران اخوان المسلمین که متهم این پرونده بودند، به اعدام محکوم شده‌اند. خود مرسی نیز در ابتدا توسط دستگاه قضایی مصر به اعدام محکوم شده بود.

منابع خبری مصری گزارش داده اند، دادگاه بررسی پرونده محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر، وی را به اتهام جاسوسی به حبس ابد محکوم کرده است. این در حالی است که خیرت الشاطر، محمد البلتاجی و ۱۴ نفر دیگر از سران اخوان به اعدام از طریق چوبه دار محکوم شده اند. مرسی در ابتدا به اتهام جاسوسی و فرار از زندان به اعدام محکوم شده بود. در پی صدور این حکم، دادگاه پرونده وی و ۱۰۴ تن دیگر از متهمین را برای تأیید نهایی به مفتی مصر ارجاع داد.

از جمله دیگر متهمینی که برای آن ها حکم صادر شده، می توان به محمد بدیع، خیرت الشاطر و ۱۲۰ تن دیگر اشاره کرد. یوسف القرضاوی، روحانی مصری که هم اکنون در قطر به سر می برد نیز غیاباً به اعدام محکوم شده است.

گفتنی است، در جریان تحولات سال ۲۰۱۱ مصر، مرسی و دیگر اعضای اخوان از زندانی در این کشور گریختند. همین موضوع سبب شد پس از سقوط مرسی از قدرت، اتهاماتی از جمله تخریب ساختمان زندان، قتل و تلاش برای قتل نگهبانان زندان و غارت اموال دولتی متوجه آن ها شود.

افزون بر این، مرسی متهم است ‌از طریق ارتباط‌گیری با خارجی ها، به جاسوسی برای آن ها پرداخته و امنیت ملی مصر را به خطر انداخته است. با این حال، وی به این اتهام به اعدام محکوم نشد. این در حالی است که شاطر، بدیع و چهارده تن دیگر از رهبران اخوان به همین جرم مستحق اعدام شناخته شدند.

اخبار روز ایران » سیاست

باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *