مخابرات علیرغم مخالفت وزارت ICT نرخ مکالمات را افزایش داد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

شرکت مخابرات ایران علیرغم مخالفت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با افزایش تعرفه مکالمه تلفن ثابت ، قبض های این دوره ( ۱۵ مرداد تا ۱۵ مهر ) را با نرخ هر پالس ۵۸.۷۱ ریال صادر کرد.
 
 
به گزارش ایرنا ،«محمود واعظی » وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته های قبل بارها بر غیرقانونی بودن افزایش تعرفه های تلفن ثابت و همراه تاکید کرد ،اما مسوولان مخابرات با استناد به مصوبه شورای رقابت ، افزایش تعرفه ها را قانونی دانستند و در قبض های این دوره اعمال کردند. 
 
اختلاف نرخ مخابرات و وزارت ارتباطات ۳۱ درصد است 
گفته می شود که قبض های تلفن ثابت بر اساس مصوبه شورای رقابت و با نرخ هر پالس ۵۸.۷۱ ریال معادل ۲۶.۲۱ ریال برای هر دقیقه تماس تلفن ثابت شهری به شهری صادر شده و در اختیار پست برای توزیع گذاشته شده است ، در حالیکه رقم مورد نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، ۴۴.۷ ریال برای هر پالس است که نسبت به نرخ مخابرات ۳۱ درصد کمتر است . 
گفتنی است سازمان تنظیم مقررات هفته قبل در اطلاعیه ای با تاکید بر به غیرمجاز بودن افزایش تعرفه‌های تلفن اعلام کرد که شرکت مخابرات ایران علیرغم مخالفت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، بطور غیر قانونی اقدام به افزایش تعرفه تلفن ثابت از اواخر سال ۱۳۹۰ کرده است. 
در این اطلاعیه آمده است قیمت هر پالس در شبکه تلفن ثابت ۷/۴۴ ریال بوده و هرگونه افزایش تعرفه غیرقانونی است و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی موضوع را پیگیری خواهد کرد. 
 
مخابرات : نرخ های این شرکت قانونی و بر اساس مصوبه شورای رقابت است 
مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در مورد افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت گفت: نرخ های شرکت مخابرات قانونی و براساس مصوبه شورای رقابت که نهاد رسمی است ، محاسبه شده است . 
داود زارعیان افزود: شرکت مخابرات ایران در زمینه تعرفه های تلفن ثابت (به دلیل انحصاری بودن این حوزه ) تابع شورای رقابت و در زمینه تعرفه های تلفن همراه تابع مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات است . 
 
اختلاف بر سر نرخ تماس با موبایل 
موضوع دیگری که مورد اختلاف مخابرات و مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است ، تعرفه تماس تلفن ثابت با موبایل است . 
حسن رضوانی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات سقف نرخ ثابت به موبایل را ۶۲۵ ریال برای هردقیقه عنوان کرده ، در حالیکه در سایت مخابرات نرخ تماس تلفن ثابت به همراه اول ۶۷۰ ریال ، ثابت به ایرانسل ۷۵۰ ریال و ثابت به رایتل ۶۲۵ ریال اعلام شده است . 

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ