مدیرانی که به خود صرافی هدیه می‌دهند!

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

برخی مدیران بانک مرکزی که در یکسال قبل به دلایل مختلف از این بانک جدا شده‌اند به نام اقوام خود و در واقع برای خود مجوز صرافی صادر می‌کنند تا بعدها در این حوزه فعال‌تر شوند.

IMAGE634615716699375000.jpg

خبراقتصادی:به گزارش پارسینه، از بانک مرکزی خبر می‌رسد در ما‌ه‌های پایانی فعالیت دولت دهم، بعضی از مدیران و معاونین این بانک اقدام به دریافت مجوز و امتیاز صرافی به صورت وکالتی برای خود و فرزندانشان کرده‌اند.

بر این اساس و در حالی که اعطای مجوز صرافی به مدیران بانکی ممنوع است ،برخی مدیران ارشد بانک مرکزی برای دور زدن این قانون، اقدام به صدور مجوز صوری صرافی برای اشخاص نزدیک به خود کرده و آن‌گاه با دریافت وکالت بلاعزل، فعالیت آن صرافی را به نام خود یا فرزندانشان تغییر جهت داده‌اند.

برخی مدیران بانک مرکزی که در یک سال قبل به دلایل مختلف از این بانک جداشده‌اند و همچنین بعضی مدیران ارشدی که کماکان در بخش‌ها و معاونت‌های مختلف این بانک به کار مشغولند از این روش(!) برای دریافت امتیاز صرافی به نام فرزندان خود استفاده کرده‌اند.

این در حالی است که دستگاه‌های ارشد نظارتی بارها نسبت به این گونه اعمال خلاف قانون در بانک مرکزی اخطار داده و حتی در اواخر اسفند ماه ۹۱ بعضی اعضای دفتر یکی از معاونت‌های حساس بانک مرکزی را بازداشت کردند، اما ظاهرا این اقدامات تاثیر چندانی نداشته است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.