مدیران متخلف بانکی برکنار می‌شوند

۲۱ آبان ،

بینا- معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد: مدیران متخلف بانکی را برکنار خواهیم کرد.

به گزارش تفسیری خبرنگار مهر، هفته اول آبان ماه امسال بود که بانک مرکزی اعلام کرد: بانکها و موسسات اعتباری باید برای اعطای تسهیلات زیر سقف ۱۰۰ میلیون ریال، فقط از یک ضامن معتبر برای تضمین بازپرداخت تسهیلات استفاده کنند.

در پی اعلام این بخشنامه بانک مرکزی، متقاضیان به شعب بانکها مراجعه کردند اما گزارش تفسیری‌های مردمی نشان می‌دهد که تعداد بسیاری از شعب زیر بار این بخشنامه بانک مرکزی نرفته اند که از این اقدام بانکها، به نوعی “تخلف آشکار” یاد می‌شود.

ابراهیم درویشی معاون نظارتی بانک مرکزی در پاسخ به این پرسش که چرا شعبات بانکی زیر بار بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر ارائه یک ضامن برای دریافت تسهیلات زیر ۱۰ میلیون تومان نرفته اند؟ گفت: این بخشنامه براساس مصوبه شورای پول و اعتبار صادر شده و مورد تاکید رئیس کل بانک مرکزی است.

وی تاکید کرد: هر شعب بانکی که بخشنامه بانک مرکزی را اجرا نکند، با برخورد قاطعانه و شدید بانک مرکزی مواجه و از کار برکنار خواهند شد.

معاون نظارتی بانک مرکزی از مردم خواست شعبات بانکی که این بخشنامه بانک مرکزی را اجرا نمی‌کنند، به بخش نظارتی این بانک منعکس کنند تا ظرف ۴۸ ساعت با متخلفان برخورد قانونی شود.

پیش از این، سید شمس الدین حسینی سخنگوی اقتصادی دولت و وزیر امور اقتصادی و حاویی با اعلام اینکه موضوع یک ضامن برای وام‎‌های زیر ۱۰ میلیون تومان مصوبه شورای پول و اعتبار است، گفته بود: این مصوبه لازم الاجراست و رعایت نشدن آن تخلف محسوب می‌شود.

محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی نیز درباره پرداخت وام کمتر از ۱۰ میلیون تومان تصریح کرده بود: برای این وام‌ها فقط باید یک نفر ضامن خواسته شود.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ