مدیران و کارکنان سالن های سینما هم به صنوف قانونی پیوستند

۱۹اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش سینما پرس، به نقل از دبیرخانه هیأت ساماندهی صنوف سینمایی، مدیران سالن های سینمایی ایران از جمله صنوفی می باشند که پس از جلسات متعدد حقوقی و کارشناسی، اساسنامه تازه خود را با اساسنامه نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تطبیق داده و با امضای هیأت موسس به هیأت ساماندهی صنوف سینمایی تحویل دادند.

براساس این خبر، اساسنامه صنف مدیران سالن های سینمایی پس از بررسی و کسب مجوز از هیأت رسیدگی به موسسات و مراکز فرهنگی به اداره ثبت شرکت ها ارسال خواهد شد تا همانند ۱۱ صنف قانونی دیگر، پس از درج شماره ثبت آنها در روزنامه رسمی بطور قانونی و مستقل فعالیت نمایند.

دبیرخانه هیأت ساماندهی همچنین عنوان کرد: براساس اساسنامه تازه، برای اولین بار کارکنان و کارگران بالای ۵ سال سابقه فعالیت در سالن های سینمایی سراسر کشور، طبق زمانبندی هیأت مدیره می توانند به عضویت این صنف درآمده و از تسهیلات و امکانات رفاهی و معیشتی بهره مند شوند.

این گزارش حاکیست، ضرورت عضویت کارکنان سالن ها از جمله متصدیان گیشه، عوامل فنی و آپاراتچی ها ، نیرو های خدمات و. … که طی سالیان متمادی همواره به رغم زحمات بسیار در حوزه سینما، هیچگاه از امکانات صنفی برخوردار نبوده اند، یکی از موارد موکد شخص دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری در اولین دیدار با اعضای هیأت ساماندهی در پایان سال ۹۰ بوده است.

دبیرخانه هیأت ساماندهی اعلام کرد: پس از طی مراحل قانونی، مجمع عمومی صنف مدیران سالن ها برگزار شده و مدیران سالن های سینمایی در تعامل با سازمان سینمایی، علاوه بر بهره مندی از تسهیلات صنفی برای اعضا در بسیاری از برنامه های مربوط به نمایش فیلم در سالن ها، مورد مشاوره و همکاری جدی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/ن.ف


سینماپرس
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ