مدیرروستا:در شعار به فکر تیم‌های پایه‌ایم/برد مال ما باشد و شکست‌ از آن تماشاگران؟

۲۳فروردین۱۳،

مهاجم‌ سال‌های دور تیم ملی ایران و باشگاه پاس می‌گوید: سبب ناکامی ما در آسیا نداشتن تیم‌های پایه است. چیزی که در شعار به دنبال آن هستیم.

علی‌اصغر مدیرروستا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دربارهٔ عدم موفقیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: باید واقعیت را قبول کرد. فوتبال ما نسبت به آسیا عقب افتاده است. شما بینید بازیکنان خارجی لیگ‌های عربی چقدر برای تیم‌هایشان موثر می باشند. اساسا لیگ‌های آسیایی به سمت تیم‌های پایه حرکت می‌کنند و حاشیه‌های‌شان نسبت مسایل فنی کمتر است، دقیقا برعکس لیگ ما.

او افزود: این مسایل دست به دست هم می‌دهد و نتیجه‌ این می‌شود که در لیگ ما همه به دنبال نتیجه‌گرایی می باشند و کسی به دنبال کشف استعدادها نیست. همین سبب کاهش مسایل فنی شدهاست. البته از نتایج سپاهان انصافا شگفت‌زده شدم. این تیم چندین سال است که روند خوبش را حفظ کرده و در بورس است. البته می‌توان سبب این امر را در ضعف خط دفاعی سپاهان دانست. این تیم با دریافت هشت گل در دو بازی نشان داد با جدا شدن مهره‌های تدافعی‌اش، بازیکنان خوبی را جایگزین نکرده است.

سرمربی سابق تیم‌های لیگ برتری در ادامه با تشریح وضعیت تراکتورسازی و استقلال دو نماینده دیگر ایران در آسیا اظهار داشت: استقلال در عربستان هم خوب نبود. الهلال بازی را در آنجا به طور کامل در اختیار داشت. فکر می‌کنم الهلالی‌ها استقلال را دست‌کم گرفته بودند و همان‌طور که دیدید در تهران هم چند موقعیت خوب گلزنی داشتند که اگر از آن به خوبی استفاده می‌کردند، شاید با نتیجه‌ای سنگین‌تر استقلال را شکست می‌دادند. تراکتورسازی سال اول حضورش در لیگ آسیایی را تجربه می‌کند و نباید توقع بسیاری داشت. با این حال امیدارم در ادامه رقابت‌ها هر سه تیم ایرانی در آسیا موفق باشند، هر چند که اعتقاد دارم سبب ناکامی ما در آسیا نداشتن تیم‌های پایه است. چیزی که در شعار به دنبال آن هستیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا تشویق فرهاد مجیدی را می‌توان عامل ناکامی استقلال برابر الهلال در تهران دانست، گفت: استقلال در تهران از موقعیت خاصی برخوردار نشد و برای گل زدن لازم است، پنج فرصت ایجاد کنید تا دو گل بزنید. آن سوی میدان الهلال چند موقعیت داشت که اگر از خودگذشتگی بازیکنانش بیشتر بود، می‌توانست با دو یا سه گل استقلال را شکست دهد اما این که شکست گردن تماشاگران بیافتد، درست نیست. البته هم اعتقاد دارم که بهتر بود تماشاگران تا آخرین لحظه استقلال را تشویق می‌کردند ولی تشویق چند دقیقه‌ای آنها سبب باخت استقلال نشد. نمی‌شود بردها مال ما باشد و شکست‌ها مال تماشاگران.

مدیر روستا دربارهٔ فشردگی لیگ برتر و تاثیرش روی نتایج نمایندگان ایران در آسیا اظهار داشت: چندان این حرف را منطقی نمی‌دانم. زمانی که استارت لیگ برتر می خورد، تیم‌های آسیایی از فشردگی‌ها اطلاع دارند و به همین سبب خودشان را برای سه جام می‌بندند. از سویی دیگر به نظر می‌رسد سپاهان و استقلال در حال حاضر از لحاظ نفرات کمبودی ندارند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *