مراسم یادبود نسل کشی ارامنه در تهران برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای این مراسم ، در ساختمان داخلی کلیسای سرکیس ارامنه تهران مراسم مذهبی یادبود برای کشته شدگان نسل کشی ارامنه در سال ۱۵ برگزار و در ادامه طی مراسم ویژه ای اسقف اعظم به همراه سایر همراهان و ارامنه تهرانی درحیاط کلیسا و بر مزار هراندیک، روزنامه نگار ارمنی که در این واقعه شهید شده است،  حضور یافتند  و با نثار گل بر مزار وی یاد و خاطره شهیدان ارمنی را گرامی داشتند.

همچنین در ادامه با حضور اسقف اعظم مراسم آمرزش روح نیز به منظور یادبود شهدا برگزار شد.

در بخش دیگری از مراسم سیبوه سرکیسیان اسقف اعظم خلیفه ارامنه و نماینده شورای ارامنه نیز در جمع ارامنه سخنرانی ونسل کشی ارامنه از سوی عثمانی را به شدت محکوم کردند.

ارامنه در ادامه با اجتماع در حیاط کلیسا و خیابان مقابل کلیسا با سردادن شعارهایی خواهان پذیرش نسل کشی ارامنه از سوی دولت ترکیه شدند و خطاب به سردمداران حقوق بشر جهان محکومیت اولین نسل کشی در قرن بیشتم را طلب کردند.

برخی از شعارهایی که از سوی ارامنه حاضر سر داده شد؛ « جمهوری اسلامی حامی مستضعفان», « تا اجرای عدالت پیکار ادامه دارد» و «عدالت عدالت فریاد برحق ماست » وبرخی شعارها علیه دولت ترکیه  بود.

نود و هفتمین مراسم یادبود شهدای ارامنه در تهران از ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز آغاز شد و تجمع ارامنه تا این ساعت همچنان ادامه دارد.

لازم به ذکر است بخشی از خیابان ویلا در خیابان کریم خان از سوی مأموران نیروی انتظامی برای برگزاری تجمع ارامنه بسته شده است.

MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ