مردی با دست و پای بیونیک

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از ممتاز نیوز در تاریخ ۵ شنبه ۱۸ آبان ۹۱،
ممتاز نیوز : مردی که در ۱۳ سالگی طی یک اتفاق قطار یک دست و یک پای خود را از دست داد به اولین مرد بریتانیایی تبدیل شد که اکنون با یک دست و پای بیونیک زندگی خود را ادامه می دهد.

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از کیهان ؛ مایکل اسوینگر در ۱۳ سالگی در حالی که مشغول بازی با دوستانش بود، دست راست و پای خود را در یک تصادف وحشتناک با قطار از دست داد.مایکل پس از اینکه به عنوان اولین فردی که قرار است از این فناوری پزشکی پیشرفته در بریتانیا استفاده کند اظهار داشت که بهترین چیز برای او راه رفتن در خیابان و گرفتن دستان دختر کوچکترش است.این بازوی بیونیک در برگیرنده دو الکترود در یک سوکت (Socket) است که یکی از آنها به ماهیچه دو سر بازویی و دیگری به ماهیچه سه سر بازویی وی متصل شده است. ضربه های الکترونیکی از ماهیچه ها و پایانه های عصبی یک جریان ایجاد می کند که دست مایک را که به «سبک ترمیناتور» ساخته شده را تحریک به حرکت می کند.

اگر مایک ماهیچه دو سربازویی خود را سفت کند، بسته می گردد و وقتی که ماهیچه سه سربازویی خود را سفت کند دست باز می گردد.وی پس از انجام تحقیقات و ملاقات با سازنده این دست، تصمیم گرفت اولین نفری باشد که این دست روی وی آزمایش می گردد. به وی گفته شد که این فناوری در مراحل بسیار ابتدایی است و بیشتر دربخش خصوصی کاربرد دارد،-اما وی با انجام این کار موافقت کرد.شش ماه پیش وی برای بررسی سیگنالهای دست خود مراجعه کرد و به وی گفته شد که وی اولین کسی بوده که قرار است این دست را دریافت کند.مایکل اکنون می تواند به ماهیگیری برود، کارهای روزمره خود را انجام دهد، بند کفش های خود را ببندد و با دیگران دست بدهد و یک بسته چیپس را باز کند.وی همه تلاش خود را به کارگرفته تا از تجربه خود برای الهام بخشیدن به دیگران استفاده کند.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ