مرسی نخست وزیر خود را انتخاب کرد

لحظاتی پیش منابع خبری اعلام کردند که محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر، “هشام قندیل” را به عنوان نخست وزیر دولت جدید این کشور معرفی کرده است.به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، لحظاتی محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر، “هشام قندیل” را به عنوان نخست وزیر دولت جدید این کشور معرفی کرد.

هشام قندیل وزیر منابع آبی مصر بوده است و محمد مرسی به طور رسمی از وی در مقر ریاست جمهوری در منطقه مصر الجدیده در قاهره استقبال کرده است.

اعلام خبر نخست‌وزیر مصر در حالی صورت گرفت که یاسر علی، سخنگوی ریاست جمهوری مصر بامداد امروز از عدم اعلام نام نخست‌وزیر جدید تا پیش از روز پنج شنبه این هفته سخن گفته بود.

به نظر می‌رسد، تاخیر در معرفی نخست وزیر جدید مصر نه تنها مصری‌ها بلکه اعضای حزب آزادی و عدالت را نیز برانگیخته بود، چرا که عصام العریان، نایب رئیس حزب از تعویق معرفی نخست‌وزیر جدید به شدت عصبانی می‌نمود.

هشام قندیل درحالی قرار است،‌ تا دقایقی دیگر در یک مصاحبه مطبوعاتی حضور داشته باشد که معرفی وی به عنوان نخست وزیر مصر تعجب بسیاری را هم در داخل مصر و هم خارج آن برانگیخت.

با وجود چهره‌های بسیار معروف و برجسته سیاسی اسلام‌گرا و لیبرال “هشام قندیل” چهره ناشناخته‌ای می‌نماید که مرسی ترجیح داده در این شرایط بسیار حساس که مصر با آن مواجه است، اداره امور کشور را به وی بسپارد.

اطلاع چندانی درباره هشام قندیل وجود ندارد، فقط گفته شده که وی وزیر منابع آبی مصر است و حتی منابع خبری مصری نیز توضیح بیشتری در این ارتباط ارائه نداده‌اند.
۵۱۵۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ