“مسکن” رفتن محمود احمدی‌نژاد را انتظار می‌کشد!

۰۹اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش نوساز به نقل از فرارو، دراین شرایط این سوال مطرح می گردد که رونق بازار در گرو چه اقداماتی از سوی دولت آینده است؟ چرا بازار با این تحلیل انتظار را به معامله ترجیح داده است؟

دکتر علی نوذرپور رییس کمیته مسکن و شهرسازی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت در گفتگو با فرارو گفت: «هر ساله در اردیبهشت بنگاه های مسکن فعال می شدند و تکلیف قیمت ها مشخص می شد و معاملات شکل می گرفت. امسال با پیش رو داشتن انتخابات ریاست جمهوری به نظر می رسد که رکود بازار مسکن تا زمان انتخابات ادامه داشته باشد.»

نوذرپور افزود: « مردم در انتظار نتیجه انتخابات از خرید و فروش در بازار مسکن دست کشیده اند چرا که سیاست های متناقض دولت، اقدامات مقطعی و موردی و ناسنجیده روند افزایشی قیمت را برای بازار مسکن به ارمغان آورد. شیب تند افزایش قیمت در نتیجه بازار نابسامان ارز و عدم ثبات در اقتصاد بازار مسکن را بی ثبات کرده است.»

این کارشناس بازار مسکن گفت: « اگرچه در دوران رکود قیمت ها با افزایش همراه بوده است اما معامله ای صورت نمی گیرد. برای مثال قیمت واحدها در منطقه یک تا قبل از عید حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان بوده است اما هم اکنون کمتر از ۱۸ میلیون تومان قیمت گذاری نمی شود. اما معامله ای انجام نمی شود.»

وی با اشاره به انتخابات پیش رو ادامه داد: « انتخابات قطعا بر بازار مسکن تاثیر خواهد گذاشت. اگر کسی با برنامه های روشن اقتصادی پیروز انتخابات شود و دارای تصمیم گیری های با ثبات باشد، بر خلاف رویه ای که در دو دولت نهم و دهم شاهد بودیم بازار مسکن رونق خواهد یافت.»

رییس کمیته مسکن و شهرسازی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی برای طرف های عرضه و تقاضای بازار در شرایط رونق خواهد افتاد گفت: «با اعلام برنامه و سیاست های اقتصادی دولت تازه بازار با تحلیلی تازه روبرو خواهد شد و در طرف عرضه با توجه به پیش بینی اوضاع ممکن است که با ثبات قیمت ها مواجه شویم و فروشندگان تمایل به فروش پیدا کنند.»

نوذر پور ادامه داد: «انتظار و رکود به وجود آمده تنها به سبب کاهش قدرت خرید خریداران نیست و در طرف تقاضا به سببی که خریداران نسبت به ثبات قیمت ها اطمینان پیدا می کنند آغاز به معامله و خرید واحد های در حد توان خود می کنند. در شرایط بی ثبات نه خریدار و نه فروشنده از معامله خود اطمینان ندارند.»

این کارشناس بخش مسکن افزود: «هر دولت باثباتی غیر از این دولت بازار مسکن را با رونق مواجه خواهد کرد. بی ثباتی در حوزه سیاست به حوزه اقتصاد هم منتقل کرده و آن را متزلزل کرده است در این شرایط هر گونه فعالیت اقتصادی از جمله خرید و فروش مسکن با اما و اگر همراه است. این اما و اگرها با بر سر کار آمدن یک دولت با ثبات رفع خواهد شد.»


آخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ