مشاغل سخت به قلب آسیب می‌رسانند

تحقیقات جدید حاکی است: افرادی که دارای مشاغل سخت هستند و قدرت کمی در انتخاب محل کار خود دارند، بیشتر در معرض مشکلات قلبی هستند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، محققان اروپایی پس از بررسی سبک زندگی، سن، جنسیت و وضعیت اجتماعی و اقتصادی کارمندانی که دارای چنین مشاغلی بودند؛ متوجه شدند آنها ۲۳ درصد بیشتر از افرادی که دارای مشاغلی با استرس کم هستند، دچار حملات قلبی می‌شوند.نتایج این تحقیقات به صورت آن لاین در روز ۱۳ سپتامبر در مجله The Lancet به چاپ رسید.

محققان در تحقیقات خود فشار کاری تقریباً ۲۰۰ هزار کارمند را که پیشینه بیماریهای قلبی نداشتند؛ بررسی کردند.این کارمندان که اهل کشورهای بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، هلند، سوئد و انگلیس بودند؛ بین سالهای ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۶ تحت نظر قرار گرفتند.این کارمندان در آغاز تحقیقات نظرسنجی‌هایی را در مورد مطالبات شغل خود، حجم کاری و فشار زمانی برای انجام کار و همچنین میزان آزادی در تصمیم گیریها، پر کردند.

تحقیقات نشان داد : تقریباً ۲۴۰۰ نفر از این افراد شرکت کننده، اولین حمله قلبی خود را در ۵ تا ۷ سال پس از شروع بررسی‌ها داشتند.میکا کیوی ماکی، عضو دانشگاه کالج لندن گفت: خطر در خصوص کل جمعیت برای ابتلا به بیماریهای قلبی حدود ۳.۴ درصد بود که نشان دهنده این است که اگر این رابطه سببی باشد، فشار شغلی، مسئول مشکلات قلبی در درصد بالایی از کارمندان است. بنابراین کاهش فشار کاری می تواند به کاهش مشکلات قلبی کمک کند.

دکتر کنث اونگ، رئیس موقت دپارتمان دارو و رئیس موقت بخش قلب شناسی در بیمارستان بروکلین در نیویورک گفت: اگر چه که این نتایج به نظر نشان دهنده تاثیر مستقیم این دو عامل (کار پر از استرس و مشکلات قلبی) است اما قاطع نیستند.اونگ گفت: تاثیر فشار شغلی بر قلب در مقایسه با عواملی مثل دود سیگار، چاقی و عدم فعالیت جسمانی، کم است.

دکتر گرین، عضو دپارتمان قلب شناسی بیمارستان دانشگاه نورس شور در مانهاست نیویورک نیز گفت: این تحقیقات یک رابطه را بین دو عامل نشان می‌دهد اما بدین معنا نیست که فشار شغلی عامل ایجاد مشکلات قلبی است بلکه می‌تواند مرتبط با آن باشد مثلاً کارمندی که دارای فشار شغلی بسیار است؛ احتمالاً دچار اضافه وزن می‌شود یا اینکه بیشتر از قهوه یا سیگار استفاده می‌کند یا ممکن است کاری انجام دهد که موجب افزایش خطر بیماریهای قلبی در خود شود.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *