مشکوک بودن اعطای میزبانی جام جهانی به آلمان

   رئیس سوئیسی فیفا اعلام کرد که یکی از اعضای فیفا که در رای گیری میزبان جام جهانی حق رای داشت، در زمان رای گیری سالن را ترک کرد و معتقد است شک نکردن به این موضوع، از روی سادگی اش بوده است.

او در گفتگویی گفت:” ممکن است میزبانی جام جهانی فروخته شده باشد. فکر می کنم در مورد جام جهانی ۲۰۰۶ این اتفاق رخ داد، وقتی که یکی از اعضا در آخرین لحظات سالن را ترک کرد؛ به این ترتیب به جای اینکه رای گیری ۱۰-۱۰ شود، ۱۰-۹ به نفع آلمان شد.

خوشحالم که رای تعیین کننده به من تعلق نداشت. شاید من در آن زمان زیادی ساده بودم. نمی خواهم کسی را متهم کنم. تنها اتفاقی که رخ داد را تعریف کردم.”

این اظهارات بلاتر با واکنش تند مسئولان فدراسیون فوتبال آلمان روبرو شد.

هلموت ساندروک، دبیر کل فدراسیون فوتبال آلمان اعلام کرد بلاتر می خواهد با این اظهارات، اذهان را از ماجرای رشوه گیری ژائو هاوه لانژ منحرف کند.

بلاتر همچنین اعلام کرد یکی از روسای فدراسیون های فوتبال که نامی از آن نبرد، قصد داشت در سال ۱۹۸۶ به او رشوه بدهد.

” زمانی که من دبیرکل فیفا بودم، رئیس فدراسیون یکی از کشورها نزد من آمد و تلاش کرد به من رشوه بدهد. در آن زمان مرحله حذفی رقابت های جام جهانی ۱۹۸۶ در جریان بود. این اتفاق همین جا در مقر فیفا رخ داد.

او نزد من آمد و گفت خیلی خوب می شود اگر داور به سود ما سوت بزند. او یک پاکت که ۵۰ هزار دلار در آن به من داد و من آن را به حسابدار مان دادم.

ما حسابی به نام او (فرد رشوه دهنده) باز کردیم و پول را به آن حساب ریختیم و بعد از مدتی به او جریان را گفتیم. از آن پس کسی به من پیشنهاد رشوه نکرد.”


Varzesh3.com | ورزش ۳

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ