معاون غضنفری، وزیر ICT می گردد

۲۷م دیماه ،

فاوانیوز: یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت از مذاکرات رئیس‌جمهور با فریدون احمدی، معاون فعلی وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد و گفت: وی از سوی رئیس‌جمهور به عنوان سرپرست وزارت ارتباطات به مجلس معرفی خواهد شد.

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با مهر گفت: مذاکرات رئیس‌جمهور با فریدون احمدی، معاون فعلی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای سرپرستی بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نهایی شده است و وی از سوی رئیس‌جمهور به نمایندگان مجلس معرفی خواهد شد.
 
وی افزود: بعد از مذاکره رئیس‌جمهور با گزینه‌های مختلف برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فریدون احمدی که هم اکنون معاون وزیر صنعت و مدیرعامل ایمیدرو است، به عنوان گزینه نهایی سرپرستی بر این وزارتخانه معرفی خواهد شد.
 
به گزارش فارس، فریدون احمدی کارشناسی مهندسی مخابرات و کارشناسی ارشد و دکترای صنایع دارد. او پیشتر مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره شرکت خدمات انفورماتیک راهبر، عضو شورایعالی انفورماتیک کشور، مشاور فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) وزیر بازرگانی، جانشین وزیردرکمیته پدافند غیرعامل کشور، قائم مقام وزیر ومعاون توسعه مدیریت ومنابع وزارت صنعت، معدن وتجارت، معاون هماهنگی، توسعه منابع وامورمجلس وزیربازرگانی بوده‌است.
 
بنابراین گزارش، احمدی رئیس مرکز میانی صدور گواهی الکترونیکی بازرگانی، عضو کمیسیون مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی بازرگانی، عضو هیأت علمی گروه برق دانشکده فنی و مهندسی، مدیر گروه مخابرات دانشکده علوم و فنون هوایی، مدیر پروژه ایجاد مرکز صدور گواهی دیجیتال  (CA) کشور، عضو کارگروه تجارت الکترونیک شورایعالی فناوری اطلاعات کشور، مجری سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور (کد رهگیری) در شورایعالی مسکن و عضو کمیسیون تجارت الکترونیکی (e-commerce) وزارت بازرگانی بوده است.
 
به گزارش مهر، محمود احمدی نژاد، یازدهم آذرماه امسال طی حکمی رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را از سمتش برکنار کرد و سرپرستی این وزارتخانه را به علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی سپرد.
 
برخی بر این باورند که قصد و نیت رئیس دولت در این برکناری ادغام دو وزارتخانه کلیدی راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایجاد وزارتخانه ای تازه تحت عنوان وزارت امور زیربنایی بود که نمایندگان مجلس نه تنها با آن موافقت نکردند بلکه طرحی را با قید دو فوریت به تایید شورای نگهبان به تصویب رساندند که دولت حق ادغام وزارتخانه های خود را حداقل تا یک سال آینده نخواهد داشت.
 
طی روزهای قبل نیز، معاون نظارت مجلس با ارسال نامه ای رسمی به محمود احمدی نژاد، ادامه سرپرستی علی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را خلاف قانون اعلام و خواستار معرفی فردی جایگزین وی شد.
 
حسین مظفر با استناد به قانون اصلاح ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم توسعه مصوب ۶ دی ماه از رئیس جمهور خواست با توجه به خلاف قانون بودن ادامه سرپرستی علی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جایگزین وی را معرفی کند.
 
در این نامه تأکید شده، طبق قانون مذکور هیچ وزیری نمی تواند به طور همزمان سرپرست وزارتخانه دیگری باشد و در تبصره ۲ ماده ۵۳ غیرقانونی بودن ادامه سرپرستی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح شده است.

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *