معاون وزیر خارجه سوریه: غرب موجودیتی ساختگی را به رسمیت شناخت/مقدسی از نظام جدا نشده است

۲۳م آذر ،

.egynews.jpg

معاون وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد که جهاد مقدسی مخفی نشده و از نظام سوریه جدا نشده است و در مرخصی سه ماهه به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، فیصل المقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه در گفتگو با روزنامه انگلیسی ایندیپندنت امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که جهاد مقدسی همچنان سخنگوی وزارت خارجه است و هیچ تصمیم دیگری دربارهٔ وی گرفته نشده است.

فیصل مقداد دربارهٔ مکانی که جهاد مقدسی در آنجاست افزود: گفته می‌شود که در بیروت است.

وی دربارهٔ به رسمیت شناختن ائتلاف مخالفان از سوی کشورهای غربی گفت: کشورهای خارجی موجودیتی ساختگی را به رسمیت شناختند که به ترویج اهداف آمریکا و کشورهای اروپایی در سوریه کمک خواهد کرد.

وی نمایندگی ائتلاف مخالفان را از طرف گروه‌های سیاسی واقعی داخل در سوریه تکذیب کرد.

مقداد عنوان داشت: این گام از جانب آمریکا هیچ چیزی را به همراه نخواهد داشت و آن تنها یک تبلیغ و جنگ روانی بر ضد سوری‌ها و دولت سوریه و تحریک گروه‌های مسلحی است که نتوانستند در سوریه به پیشرفت واقعی برسند.

وی افزود: به هر حال اقدامات اشخاص مسلح مشروعیتی به آنها نمی‌بخشد و قرار دادن جبهه النصره به عنوان سازمان تروریستی از سوی آمریکا تصمیمی بود که بسیار دیر گرفته شد به اعتقاد ما باید تمام کسانی که علیه دولت مشروع سوریه سلاح به دست گرفته‌اند محکوم شوند و دوستانشان نباید از تروریسم در سوریه حمایت کنند.

وی گفت: دشمنان به خاطر حمایت سوریه از فلسطینی‌ها ضد اسرائیل و ائتلاف طولانی مدتش با ایران با سوریه دشمنند.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که سوریه به تلاش‌های دیگر کشورها احترام می‌گذارد می‌خواهد که تغییر در داخل سوریه روال عادی داشته باشد و از خارج تحمیل نشود.

مقداد تصریح کرد: روسیه مهمترین هم‌پیمان باقی مانده سوریه است و ما هر روز با همتایان روسی خود مذاکره داریم.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *