مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۲ تا ۲۴ مرداد ماه

گردآوری توسط گروه آموزش ممتازنیوز

خبرگزاری آریا- تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۲ تا پایان روز پنج‌شنبه هفته جاری تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری آریا،دکتر حسین توکلی  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور  از تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۲ تا پایان روز پنج‌شنبه، ۲۴ مرداد ماه خبر داد و گفت: داوطلبان تا ساعت ۲۴ پنج‌شنبه برای تکمیل فرم الکترونیکی انتخاب رشته فرصت دارند و  به منظور رفاه حال داوطلبانی که تاکنون موفق نشده‌اند نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود و درج آن در فرم الکترونیکی انتخاب رشته اقدام کنند، مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۲ تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه هفته جاری تمدید شد.

وی به داوطلبان توصیه کرد که در مدت تعیین شده نسبت به درج کدرشته محل‌های انتخابی خود در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام کرده و انتخاب رشته خود را به ساعات پایانی مهلت انتخاب رشته موکول نکنند.

توکلی دربارهٔ نحوه انتخاب رشته داوطلبان، تصریح کرد: کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند پس از دریافت دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر ۱۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته محل‌های مورد علاقه خود از گروه‌های آزمایشی مجاز از بخش اول و دوم دفترچه انتخاب رشته انتخاب و به ترتیب تقدم علاقه اقدام کنند.

وی با اشاره به توزیع دفترچه کنکور از طریق باجه‌های پستی توزیع کننده، گفت: بر اساس مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای توزیع هر یک از سه دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی فقط مبلغ ۱۰۰۰ تومان از داوطلبان به عنوان کارمزد توزیع توسط مسئول باجه پستی توزیع کننده دفترچه دریافت می‌شود.

توکلی افزود: همچنین داوطلبانی که غایب جلسه آزمون بودند و یا اصلا در آزمون شرکت نکرده‌اند، می‌توانند تا اواخر شهریور ماه با ثبت‌نام در رشته محل‌های بدون آزمون، ۱۰۰ رشته محل بدون آزمون را انتخاب کنند.


خبرگزاری ممتاز به نقل از آریا
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ