موتورجدیدکم مصرف ۱۶۰۰ سی سی تولیدمی شود

۰۹ام بهمن ،

مهندس سلیمانی خبرداد:

موتورجدیدکم مصرف ۱۶۰۰ سی سی تولیدمی شود

موتور ایکس یو ام که حاصل اجرای پروژه بهبود موتورایکس یو ۷ و دارای ۱۹۰۰ سی سی گنجایش است، در نسخه ۱۶۰۰ سی سی نیز عرضه خواهدشد.

به نقل از ایکوپرس، مهندس میرجواد سلیمانی قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در محصول و کیفیت با بیان این مطلب، گفت: این موتور که  روی پژو پارس عرضه خواهد شد، آزمون های لازم را گذرانده و آزمون های استاندارد آن در حال اتمام است.
وی در نشستی با مدیران پروژه های موتوری گروه صنعتی ایران خودرو خواستار توسعه نسخه ۱۶۰۰سی سی موتور ایکس یو ام شد، به طوری که مصرف سوخت آن حدود شش لیتر درهر۱۰۰کیلومتر باشد.
سلیمانی افزود: بعد از عرضه موتور ایکس یو ام بر روی پارس در صورت کسب نتایج مورد نظر، از این موتور در ۴۰۵ نیز استفاده و به این ترتیب تمامی محصولات سواری ایران خودرو یک مرتبه ارتقا می یابد.
قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو اظهار داشت:  از آن جا که توان و گشتاور مهم ترین شاخص ها برای مشتریان پارس با موتور ایکس. یو. ام. می باشند، این محصول با کلاس فروش متفاوت عرضه خواهد شد و به سبب تغییر حجم موتور،  باید استانداردهای لازم و مجوز شماره گذاری را نیز دریافت کند.
وی از عرضه دو هزار دستگاه پارس مجهز به موتور ایکس. یو. ام در اواخر دی ماه خبر داد و گفت: همه تصدیق هایی که روی ۴۰۵ انجام شده بر روی پارس نیز انجام شده تا موتور ایکس یو ام بر روی آن قرار گیرد.
سلیمانی، پارس ای ال ایکس با موتورایکس یو ۷ ال ۴ را از محصولات پرطرفدار ایران خودرو دانست که به سبب محدودیت های بین المللی، ایران خودرو تصمیم گرفت موتور ایکس یو ام را جایگزین موتور قبلی این محصول کند.
وی ، توان و گشتاور بالا را از ویژگی های مهم موتور ایکس یو ام نام بردو گفت: به غیر از تغییر موتور، بخش های دیگری نیز به صورت آپشن روی پارس ای ال ایکس عرضه می گردد.
سلیمانی کاهش هزار یورو ارزبری و نزدیک به یک میلیون تومان قیمت تمام شده به ازای هر خودرو را از نتایج توسعه موتور ایکس یو ام در ایران خودرو دانست و گفت:‌ به سبب نصب موتور ایکس یو ام در پارس، سیستم اکسل عقب نیز داخلی سازی شده است.

سه شنبه ۱۰ بهمن   ۱۱:۳۹

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *