مژدگانی چند ده هزار دلاری ژاپن برای شناسایی یک هکر

۲۷م آذر ،

فاوانیوز: هکری که برای دستگیریش جایزه تعیین شده، با استفاده از زبان برنامه نویسی C ویروسی به نام iesys.exe طراحی کرده و پیام هایی را در وب پایگاه اینترنتی های معروف ژاپنی ارسال کرده، پلیس ژاپن برای دستگیری هکر خطرناکی که تاکنون موفق به شناسایی و دستگیری وی نشده، جایزه کلان ۳۶ هزار دلاری تعیین کرده است.

به گزارش فاوانیوز به نقل از افتانا، این اولین بار است که آژانس پلیس ملی ژاپن برای دستگیری یک هکر جایزه تعیین می‌کند و جزئیات فنی اقدامات خرابکارانه او را منتشر می کند.

مبلغ تعیین شده برای دستگیری این هکر حداکثر مبلغی است که بر اساس قانون می توان به این امر اختصاص داد.

در اوایل سال ۲۰۱۲ پلیس ژاپن به اشتباه چهار نفر را که رایانه هایشان توسط هکرها دستکاری شده و برای ارسال مطالب مختلف در اینترنت مورد سوءاستفاده قرار گرفته بود، دستگیر کرد. پلیس به سبب ضعف دانش فنی تصور می کرد این اشخاص خود هکر می باشند، اما با بررسی های بیشتر مشخص شد این اشخاص هکر نبوده اند.

از آنجا که پیام های ارسالی شامل اخطارهایی در مورد به راه انداختن کشتار در یک مدرسه ابتدایی بود با واکنش گسترده‌ای مواجه شد.

هکری که برای دستگیریش جایزه تعیین شده، با استفاده از زبان برنامه نویسی C ویروسی به نام iesys.exe طراحی کرده و پیام هایی را در وب پایگاه اینترنتی های معروف ژاپنی ارسال کرده و انواع روش های جعل امضا و سند را توضیح می دهد.

ویروس وی ارسال پست های اینترنتی با سوءاستفاده از نام دیگر کاربران را هم ممکن می کند.

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ