نبرد تاریخی خوزه مورینیو با ایکر کاسیاس

۴ م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

عصرایران: نیمکت نشینی کاسیاس در بازی رئال مادرید و مالاگا، شاید آغاز انتقام گیری خوزه مورینیو از کاپیتان رئال مادرید باشد.

مورینیو در دو سال و نیم قبل، هیچ گاه رابطه عمیقاً مطلوبی با ایکر کاسیاس نداشته است. کاسیاس بازیکن بزرگ و مقتدری است که در برابر تمایلات دیکتاتورمآبانه مورینیو ایستادگی می کند.

ایکر کاسیاس یک اسپانیایی اصیل است و منافع ملی اسپانیا برای او بسیار مهمتر از موفقیت مورینیو در رئال مادرید است. کاسیاس پس از درگیری بازیکنان رئال و بارسا در ال کلاسیکوی سال قبل، با چند تن از بازیکنان اصلی بارسا در یک رستوران قرار گذاشت و همگی دوستانه دور هم نشستند و گفتند و خندیدند.

کاسیاس می داند تشدید دشمنی رئال مادرید و بارسلونا، به نفع اسپانیا نیست. بنابراین آب در آسیاب این تقابل نمی ریزد.

اما مورینیو به منافع اسپانیا فکر نمی کند. او به موفقیت خودش می اندیشد. بنابراین برای او قابل قبول نیست که کاسیاس پس از ماجرای “انگشت مورینیو و چشم ویلانووا”، با بازیکنان بارسا در رستوران سالاد فصل بخورد! این یعنی متحد نبودن کاپیتان و سرمربی رئال مادرید. یعنی کاپیتان حامی تمام عیار سرمربی نیست و از همه رفتارهای او دفاع نمی کند.

پیشتر هم وقتی که مورینیو از بازیکنان رئال مادرید خواست کاری به فیس بوک نداشته باشند، ایکر کاسیاس تصمیم او را نادیده گرفت و به حضور فعالش در فیس بوک ادامه داد. این کار یعنی به رسمیت نشناختن اقتدار سرمربی و به هیچ گرفتن بسیاره خواهی او در قبال زندگی خصوصی بازیکنان رئال.

کاسیاس باندباز به معنای منفی کلمه نیست اما خوب می داند که در رئال فعلی، دو باند “پرتغالی ها” و “اسپانیایی ها”، با یکدیگر رقابتی زیرپوستی در قبال مورینیو دارند. کریس رونالدو و پپه حامی سفت و سخت مورینیو می باشند اما کاسیاس و راموس منتقد اویند. در واقع باند اسپانیایی های رئال مادرید، به دیکتاتوری مورینیو تن نداده اند. آنها مورینیو را به چالش می کشند و در برابر او موضع “سمعاً و طاعتاً” ندارند.

 
مورینیو همه این سرکشی ها و مقاومت ها را دیده و تجربه کرده است. او می داند کاسیاس پتر چک نیست. کاسیاس دروازه بانی است که شخصیت تیم است و اگر مربی ای از راه برسد که قصدش مخدوش کردن شخصیت اسپانیایی رئال مادرید باشد، با سد محکمی به نام کاسیاس روبرو می گردد.

کنار گذاشتن کاسیاس برای مورینیو در دو سال قبل، کار آسانی نبود. سال اول که مورینیو تازه به رئال آمده بود و در شرایطی نبود که بتواند چنین کاری با کاسیاس انجام دهد. سال دوم هم در کشاکش رقابت برای فتح لالیگا، حضور کاسیاس در دروازه رئال مادرید، از نان شب هم برای مورینیو واجب تر بود!

چه کسی جز کاسیاس می توانست در بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بعد از پنالتی های هدر رفته کریس رونالدو و کاکا، با مهار دو پنالتی، رئال را به بازی برگرداند؟

پس کاسیاس را در روزهای حساس نمی توان کنار گذاشت. اما الان که تردیدی نیست که رئال لالیگا را از دست داده است، می توان استارت نیکمت نشینی کاسیاس را زد و پروژه شکستن “بت کاسیاس” در رئال مادرید را آغاز کرد.

نیمکت نشینی کاسیاس در رئال مادرید، اگر چه به خودی خود مهم است اما نکته مهمتر این است که مورینیو می گوید آدان، دروازه بان ذخیره رئال مادرید، بهتر از کاسیاس است!  این حرف یعنی مورینیو عزمش را جزم کرده است کاسیاس را از عرش به فرش بکشد.

اما آیا او می تواند چنین کند؟ شاید مورینیو تا پایان لالیگا آدان را به کاسیاس ترجیح دهد ولی او بهتر از هر کسی می داند که برای فتح لیگ قهرمانان اروپا به کاسیاس نیاز دارد. ریسک بازی ندادن کاسیاس در لیگ قهرمانان اروپا، بسیار بالاست و اگر مورینیو تن به چنین کاری دهد، رفتن از مسیر دشوار را به پیمودن مسیر هموار ترجیح داده است.

اگر رئال با آدان قهرمان اروپا شود، مورینیو کاری کرده است کارستان. اما اگر رئال با آدان حذف شود، مورینیو نه تنها ناکام از رئال می رود، بلکه نفرت تماشاگران رئال را نیز به جان خواهد خرید.

به هر حال، رئال مادرید حال و روز خوبی ندارد. معلوم نیست اختلافات مورینیو و کاسیاس تا چه حد در بد بازی کردن کلی رئال مادرید نقش دارد. آیا نیمکت نشینی کاسیاس در ادامه فصل، اوضاع رئال را بهتر می کند یا تلاش مورینیو برای تحقیر اسطوره باشگاه رئال مادرید، رئالی ها را بیش از پیش در باتلاق بحران فرو می برد؟

نبرد با ایکر کاسیاس بزرگ، آن هم در قلب شهر مادرید، شاید بزرگ ترین نبرد زندگی ورزشی خوزه مورینیو باشد. آیا آقای خاص در این جدال تاریخی پیروز خواهد شد؟  


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ