نشانه های افسردگی در مردان

تیر ۱۴۰۱

در اغلب مردانی که افسرده اند، علایم بی قراری دیده می گردد اگر در مورد یک موضوع عاطفی صحبت کنند، بی قرار می شوند و افکار منفی که به طور مداوم همراهشان است، سبب ناراحتی شان می گردد.

به گزارش مجله شبانه ممتاز نیوز،افرادی که به افسردگی بالینی مبتلا می شوند علاقه خود را به فعالیت هایی که دوست داشته  اند از دست می دهند. با این حال علایم افسردگی در اشخاص مختلف به ویژه در زنان و مردان متفاوت است. در این مطلب برخی از علایم افسردگی در مردان را بررسی می کنیم.

*خستگی مفرط

افراد افسرده دچار تغییرات فیزیکی و جسمی می شوند. این اشخاص دچار خستگی مفرط یا کندی حرکات فیزیکی و گفتاری می شوند. طبق بررسی  محققان، مردان خستگی مفرط و علایم فیزیکی دیگر افسردگی را به عنوان مشکل اصلی خود گزارش می دهند.

*خواب کم یا بیش از حد

مشکلات خواب مانند بی خوابی، بیدار شدن زودهنگام یا خواب بیش از حد از علایم شایع افسردگی است. برخی اشخاص روزی ۱۲ ساعت می خوابند و باز هم احساس خستگی می کنند یا این که در رختخواب غلت می خورند و هر ۲ ساعت از خواب بیدار می شوند. همانند خستگی مفرط، مشکلات خواب یکی از علایم اصلی افسردگی است که مردان با پزشک خود درمیان می گذارند.

*معده یا کمردرد

مشکلاتی مانند یبوست یا اسهال، سردرد و کمردرد در اشخاص افسرده شایع است. به طور کلی اشخاص افسرده با درد مزمن و اختلالات گوارشی مواجهند.

*بی قراری

در اغلب مردانی که افسرده اند، علایم بی قراری دیده می شود اگر در مورد یک موضوع عاطفی صحبت کنند، بی قرار می شوند و افکار منفی که به طور مداوم همراهشان است، سبب ناراحتی شان می شود.

*مشکل تمرکز

کند شدن حرکات فیزیکی، توان پردازش اطلاعات را کاهش می دهد و در نتیجه تمرکز روی کار مشکل ساز می شود.

*خشم

برخی مردان افسردگی را در خشم نشان می دهند. موقعی که متوجه امری اشتباه می شوند، با نشان دادن خشم قصد دارند نشان دهند که قوی و توانمند می باشند.

*استرس و اضطراب

استرس طولانی مدت می تواند در بدن و مغز تغییراتی به وجود آورد که به افسردگی می انجامد.نتایج تحقیقات، ارتباط نزدیک اضطراب و افسردگی را نشان می دهد.

*مصرف موادمخدر و مشروبات الکلی

مصرف موادمخدر اغلب با بروز افسردگی همراه است. بررسی ها نشان می دهد، اشخاص الکلی نسبت به اشخاص عادی ۲ برابر بیشتر دچار افسردگی می شوند.

*ناتوانی جنسی

افسردگی یک سبب شایع از دست دادن تمایل و ناتوانی جنسی است. این علایم که مردان ترجیح می دهند آن را عنوان نکنند، می تواند افسردگی را تشدید کند. البته مشکل ناتوانی جنسی می تواند علل دیگری نیز داشته باشد.

*شک و تردید

به طور طبیعی برخی اشخاص به سختی می توانند تصمیم بگیرند اما شک و تردید و ناتوانی در تصمیم گیری در اشخاصی که قبلاً با چنین مشکلی مواجه نبودند، می تواند نگران کننده باشد./خراسان


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *