نظارت بر محتوای پیامک ها جدی تر می گردد

۲۴م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

در خصوص محتواهای پیامک‌ها مرکز ملی فضای مجازی، سازمان تنظیم مقررات وزارت ارشاد و مرکز رسانه‌های دیجیتال درحال آماده سازی یک پیوست فرهنگی می باشند و چارچوب ای پیوست آماده شده و پس از تکمیل به اپراتورها ابلاغ می‌شود و آنها موظف می باشند که این مواد را رعایت کنند.

ممتازنیوز: با راه اندازی یک سامانه از سوی مرکز رسانه‌های دیجیتال نظارت بر محتوای پیامک ها و پیگیری شکایت اشخاص جدی تر دنبال می گردد.

حسن رضوانی معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در گفت وگو با باشگاه خبرنگارن گفت: در خصوص محتواهای پیامک‌ها مرکز ملی فضای مجازی، سازمان تنظیم مقررات وزارت ارشاد و مرکز رسانه‌های دیجیتال درحال آماده سازی یک پیوست فرهنگی می باشند و چارچوب ای پیوست آماده شده و پس از تکمیل به اپراتورها ابلاغ می‌شود و آنها موظف می باشند که این مواد را رعایت کنند.

وی با اشاره به راه اندازی یک سامانه از سوی مرکز رسانه‌های دیجیتال، برای  ارسال شکایت کاربران در خصوص پیامک‌های انبوه و تبلیغاتی، اظهار داشت: این مرکز فقط باید در خصوص تعیین محتوای پیامک‌های تبلیغاتی وارد شود ونظارت بر شکایتهای مرتبط با این پیامک‌ها به عهده سازمان تنظیم مقررات است.

رضوانی گفت: چنانچه در بحث محتوا شکایتی بود کاربران می توانند شکایت خود را به این مرکز اعلام کنند، دراین زمینه رگولاتوری با این مرکز هماهنگ است ولی در غیر اینصورت رسیدگی به شکایت‌های عمومی در حیطه وظایف مرکز رسانه ‌های دیجیتال نیست.

باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *