نهایی شدن تاثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۳

۳۱فروردین۱۳،

نهایی شدن تاثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۳ در مجلس تصویب شد.

رضا صابری، رئیس کمیته آموزش عالی  مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران افزود: پس از بررسی بخش دیگری از لایحه سنجش و پذیرش دانشجو، یکی از ضوابطی که تعیین شد تاثیر ۲۵ درصدی سابقه تحصیلی در کنکور سال ۹۳ بود که این میزان تاثیر مستقیم در پذیرش خواهد داشت.
 
وی تاکید کرد: سوابق تحصیلی در سالهای قبل فقط تاثیر مثبت داشت اما شورای سنجش و پذیرش به دنبال اعمال تاثیر مستقیم سوابق تحصیلی است که تفاوت اساسی با تاثیر مثبت در قبولی متقاضیان ۹۳ دارد.
 
 وی  اظهار داشت: تا زمانی که وزارت آموزش و پرورش بتواند آزمونهای نهایی استاندارد را برای سابقه تحصیلی برگزار و اعلام کند، برگزاری کنکور عملاً در کنار سابقه تحصیلی ادامه خواهد داشت و هر زمان که شورای سنجش و پذیرش به این نتیجه برسد که میزان سابقه تحصیلی برای پذیرش دانشجو کفایت می کند، از برگزاری کنکور صرف نظر خواهیم کرد.
 
صابری با تاکید بر اینکه در پذیرش ۹۳، میزان تاثیر کنکور در پذیرش کمتر خواهد شد، به دو سبب این امر اشاره کرد و افزود: یک بخش از رشته محلها که از سال تحصیلی آزمون پذیرش بدون آزمون را آغاز کرده اند در سال ۹۳ افزایش خواهند یافت، سبب دوم این است که در همه رشته ها الزاماً آزمون تخصصی برگزار نخواهد شد که یک بخش از تاثیرگذاری کنکور را کاهش می دهد.
 
 وی یاد آور شد :تنها در اندکی از رشته محلها آزمون تخصصی برگزار می گردد؛ از سال ۹۳ در یک فاصله ۵ ساله روند پذیرش دانشجو به گونه ای می گردد که ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش فقط طبق سابقه تحصیلی خواهد شد.  وبه محض برگزاری کنکور ۹۲، تکلیف رشته محلهای دارای آزمون تخصصی و آزمون عمومی مشخص خواهد شد./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *