نوروز بهترین موقعیت «تهران‌گردی»

۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

شاید مثال معروف جنگلی که درختانش سبب شده‌بودند بیننده از دیدن جنگل غافل شود مثال مناسبی برای توصیف وضعیت گردشگری تهران باشد . جاذبه‌های گردشگری و توریستی تهران آنچنان بسیار است که ممکن است ازدحام و روزمرگی سبب فراموش شدن و نادیده‌گرفتن آنها شود.

به گزارش ویژه نامه نوروزی مشرق، برنامه‌های گردشگری نوروزی امسال شهرداری تهران به صورتی برنامه‌ریزی شده‌است که با استفاده از بخشی از ظرفیت گردشگری شهر تهران، شهروندان تهران و مسافران نوروزی با گوشه‌ای از دیدنی‌های این شهر بزرگ که در بسیاری از برنامه‌های گردشگری نادیده انگاشته‌شده‌است، آشنا کند.

در ایام نوروز که شهر تهران بخش بزرگی از جمعیت خود را به مقاصد گردشگری دیگر در سراسر ایران و جهان می‌فرستد، خود این شهر می‌تواند میزبانی بسیار توانا برای پذیرایی از گردشگران و تهران‌گردانی باشد که هنوز با بخش اعظم هویت، تاریخ و نقاط دیدنی این شهر آشنا نیستند.

نوروز زمان مناسبی است تا خانواده‌ها، که تمامی سال را مشغول رسیدگی به کارها و مشغله‌های زندگی شلوغ‌شان در تهران بودند، در کنار یکدیگر جمع شوند و فرصتی مناسب برای گشت و گذار در کنار هم داشته‌باشند. چه بهتر که از این فرصت برای گردش در شهری استفاده شود که در آن زندگی می‌کنیم.

شهرداری تهران با تشکیل ستاد گردشگری نوروزی در سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی، همین هدف را سرلوحه کار خود قرار داده‌است. انگیزه برگزاری تورهای متعدد و متنوع گردشگری در طول نوروز این است که شهروندان تهرانی و مسافرانی که تهران را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌اند بیش از قبل بتوانند از نقاط متنوع دیدنی این شهر بازدید کنند و با ظرفیت‌های دیدنی و گردشی تهران آشنا شوند. این دیدار از ظرفیت‌های متنوع و بالای گردشگری شهر سبب می‌شود تا شهروندان با هویت شهر تهران آشنا شوند و به اطرافیان خود بازدید از مناطق دیدنی شهر تهران را پیشنهاد کنند.

تورهایی که ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران برای تعطیلات نوروز امسال تعریف کرده‌اند، تورهایی موضوعی با محورهایی مانند ری‌گردی، برج‌گردی، گنجینه‌گردی، کوهپایه‌گردی و شمیران‌گردی می باشند.

۱۶ تور گردشگری نیم‌روزه شهر تهران هر یک نقاطی متنوع را در خود جای داده‌اند تا ضمن ایجاد ساعاتی خوش برای خانواده‌های مسافران و شهروندان تهران، هر تور نقاطی با موضوعات مختلف از مذهبی و تاریخی گرفته تا المان‌های نوین شهری و موزه‌ها را در خود جای داده‌باشد.

نوروز یکی از بهترین موقعیت‌های زمانی برای گردش در تهران و آشنایی با تهران است. در تعطیلات نوروز شهر تهران خلوت‌ترین دوره زمانی خود را پشت سر می‌گذارد، آلودگی هوا به حداقل می‌رسد و تعطیلات فرصت‌ها و فراغت طولانی برای خانواده‌ها به ارمغان می‌آورد. موقعیتی بسیار مناسب برای تهران‌گردی و آشنایی با تاریخ و هویت شهری پهناور و ریشه‌دار. موقعیتی که شهرداری تهران امسال خدمات ویژه و متعددی را برای استفاده از آن توسط شهروندان و مسافران فراهم کرده‌است.

باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ