هوای سفر، روز سوم نوروز بارانی و گرم است، اما منتظر هوای سرد باشید

۱فروردین ۱۳،

در روزهای آینده دمای هوا در اغلب نقاط کشور افزایش می یابد.

به گزارش گروه وبگردیممتازنیوز، سازمان هواشناسی پیش بینی کرد از بعدازظهر شنبه (سوم فروردین) در حالی که سامانه بارشی قبلی از شرق خارج می‌شود، یک سامانه بارشی دیگر از نوار غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با خروج این سامانه از استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان وزش باد نسبتا شدید رخ خواهد داد.

از عصر روز شنبه و طی روز یکشنبه (سوم و چهارم فروردین) در بعضی نقاط استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، جنوب ایلام، شرق خوزستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و سپس قزوین، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی وزش باد، بارش باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. این شرایط در روز دوشنبه (پنجم فروردین) استان های گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، اردبیل، زنجان و ارتفاعات البرز به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.
در روزهای جمعه و شنبه در بیشتر نقاط کشور دمای هوا افزایش می‌یابد. این افزایش دما در این مدت در استان گیلان و غرب مازندران با افزایش سرعت باد همراه است.
پیش بینی می‌شود از اواخر یکشنبه و طی روز دوشنبه در بیشتر استان‌های واقع در نیمه شمالی و جنوب غرب به ویژه در سواحل دریای خزر، دمای هوا کاهش یابد. چون روز یکشنبه یک موج تازه سرما از شمالغرب وارد کشور می‌شود و در مرحله اول استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال کردستان و اردبیل را در بر می‌گیرد. بر همین اساس در استان‌های واقع در شمال‌غرب کشور از جمله استان‌های اردبیل، زنجان، البرز و همچنین ارتفاعات قزوین و ارتفاعات تهران به سبب افزایش ابر بارش پراکنده پیش بینی شده است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ