هوا تا ۸ درجه‌ گرم می شود، رعد و برق و گرد و خاک هم در راه است – اخبار اجتماعی

 عبدالرضا امیدوار شهری گفت: نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر فعالیت یک سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور تا روز سه‌شنبه است، از این رو در برخی مناطق غرب، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و به صورت پراکنده‌تر در ارتفاعات مرکزی زاگرس افزایش ابر، وزش باد رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روزهای دوشنبه وسه‌شنبه در سواحل شمالی کشور و استان اردبیل دمای هوا بطور محسوس افزایش می‌یابد که در بعضی ساعات با وزش باد همراه است، ولی از اواخر وقت روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در نیمه شمالی کشور بطور نسبی کاهش خواهد یافت و طی روزهای دوشنبه وسه‌شنبه نیز در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به اطلاعیه ویژه سازمان هواشناسی کشور اشاره کرد و گفت: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که دمای هوای در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بین ۴ تا ۸ درجه افزایش یابد. همچنین نفوذ هوای گرم به سوی شمال شرق در روز سه‌شنبه سبب خواهد شد تا دمای هوا در استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز بین ۳ تا ۵ درجه افزایش یابد.

وی افزود: تا روز یکشنبه در برخی نقاط استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه و ارتفاعات البرز رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. این شرایط در روز دوشنبه به استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه و ارتفاعات البرز محدود می‌شود و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه باد و گرد و خاک در استانهای غربی دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بر این اساس آسمان تهران در روز یکشنبه کمی ابری بتدریج افزایش ابر اوایل شب بارش پراکنده یا رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با یک درجه افزایش به ۱۹ و ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد همچنین در روز دوشنبه آسمان پایتخت قسمتی ابری اوایل شب افزایش ابر درپاره‌ای نقاط با رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۰ و ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد

۴۵۲۳۴
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *