هیات مدیره بانک گردشگری برکنار شدند/ رمزگشایی از سخنان اژه‌ای

۰۸م آذر ،

چکیده: در حالی که دو هفته قبل دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه از عزل هیات مدیره یک بانک خصوصی به سبب تخلفات بانکی خبر داده بود، خبرنگار مهر به اطلاعات تازهی دربارهٔ این بانک و تخلفات هیات مدیره آن دست یافت.

بانک مرکزی هیات مدیره بانک گردشگری را بنا به دلایلی، عزل کرده است به طوری که چندین عضو هیات مدیره این بانک نمی توانند به مدت ۴ سال در هیات مدیره و مدیرعاملی بانکها عضویت داشته باشند.

تخلفات بانک گردشگری در حوزه گشایش اعتبارات و ارائه تسهیلات مختلف بر خلاف قانون و بخشنامه های بانک مرکزی در بانک گردشگری صورت گرفته و هیات مدیره این بانک در پی این تخلفات برکنار شده اند.

گفته می گردد محاکمه این اشخاص در هیات انتظامی بانکها به ریاست محسنی اژه ای صورت گرفته است.

رئیس هیات مدیره این بانک یکبار نیز در مهر ماه سال قبل و در پی اختلاس بزرگ به دستور بانک مرکزی از سمت خود برکنار شده بود.

محسنی اژه ای دو هفته قبل در این باره گفته بود که به سبب تخلفات عدیده صورت گرفته در یک بانک خصوصی، هیات مدیره آن از سوی هیات انتظامی بانکها محاکمه و عزل شدند.

بانک مرکزی در آن مقطع در پی دستور صادره به بانک گردشگری مبنی بر تغییر مدیرعامل و ریاست هیئت مدیره این بانک گردشگری، نام آنها را از لیست اسامی مدیران دارای تائید صلاحیت بانک مرکزی حذف کرده بود.

اکنون بانک گردشگری باید اعضای تازه هیات مدیره را برای تایید صلاحیت به بانک مرکزی معرفی کند.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *