هیچ جای دنیا این‌چنین نیست

* محمد حیدری

هیچ جای دنیا این‌چنین نیست

ممتاز نیوز، وزارت صنعت، خودروسازان را در موضوع باز نشدن ایربگ‌ها مقصر ندانست.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرده که بررسی آخرین گزارش باز نشدن ایربگ ها در حادثه تصادف محور بهبهان- رامهرمز و بازخوانی ACU ایربگ‌ها نشان داده در هیچ یک از خودروهای یاد شده مشکل از کیسه هوا نبوده است.

متوجه شدید؟ لطفا دوباره متن خبر را مطالعه کنید.

از این‌همه وقاحت، تبانی، بی تفاوتی، چشم پوشی و زد و بند حال آدم دگرگون می شود.

در تصادف زنجیره ای بیستم دی ماه ۵۹ دستگاه خودرو با هم برخورد کرده و پنج هموطن فوت نموده اند و از قضا از این تعداد خودرو تنها هفده دستگاه دارای کیسه هوا بودند؛ و فقط و فقط یک کیسه هوا عمل کرد.

تنها بعد از چند ساعت و مشابه داستان تصادف اتوبوس خبرنگاران در مسیر دریاچه ارومیه و داستان های تکراری همیشگی، مسوولان کشور به جنب و جوش در آمدند که اِی بگیرید و ببندید و متهم پیدا کنید اما متاسفانه هر چه را داغی داستان کم می شود و موضوع به مرور زمان می خورد حضرات آقایان با خودشان مشورت می کنند که ای آقا چه حرفی بود زدیم؟ چه کاری بود کردیم؟ و بعد دستگاه های مختلفی پیدا می شوند که مسوول حادثه را کجی جاده و استاندارد نبودن درخت های حاشیه بزرگراه و… قلمداد کنند لطفا به سناریوی تکراری که در ماجرای تصادف محور بهبهان رقم خورد توجه بفرمایید؛ بعد از حادثه از نماینده دادستان تا نمایندگان سازمان استاندارد و پلیس از برخورد با خودروسازها صحبت کردند و نتیجه هم خبر امروز بود که در لابلای خبرهای جنگ روسیه و اوکراین و مذاکرات برجامی بی سر و صدا و در حاشیه اخبار اعلام شد.

به واقع ماله خوبی کشیده شد به گند کاری ها، مافیای خودرو آنقدر زور دارد که از واردات خودرو خارجی تا گزارش های سوانح را بر اساس میل و سیاست‌شان تعیین کنند آنقدر زور دارند که مسوولیت خودروهای آتش گرفته و کیسه هوای باز نشده را به عهده نگیرد و صدای مردم هم به گوش کسی نرسد.

هیچ جای دنیا این‌چنین نیست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ