والیبال ایران در نخستین دیدار خود مقابل آرژانتین شکست خورد

 والیبال ایران در نخستین دیدار خود مقابل آرژانتین شکست خورد
 تیم ملی والیبال کشورمان نخستین دیدار خود در چارچوب مسابقات والیبال بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ برزیل را با شکست مقابل آرژانتین پشت سر گذاشتند.

به گزارش سایت خبری ممتاز نیوز:تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در تاریخ المپیک مقابل آرژانتین قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد. رائول لوزانو، سرمربی آرژانتینی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی مقابل تیم ملی کشورش از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، خمزه زرینی، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.

بایکنان هر دو تیم و همچنین مربیان آنها، شناخت کافی از یکدیگر داشتند، اما شاید بزرگ‌ترین نقطه ضعف بازیکنان ایران، نداشتن تجربه در میدان بزرگ المپیک بود. شاگردان لوزانو با وجودی که در امتیازات نخست بازی از حریف پیش بودند، اما با چند اشتباه در حمله و همچنین دفاع بازیکنان آرژانتین از شاگردان خولیو ولاسکو عقب افتادند. تک دفاع شهرام محمودی، نتیجه را در امتیاز ۲۳ مساوی و ولاسکو را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. آرژانتینی‌ها اما زودتر از ایران به امتیاز ۲۵ در این ست رسیدند و ۲۵ بر ۲۳ برنده شدند.

بازیکنان آرژانتین در ست دوم به بازی جنگنده خود ادامه دادند و ۶ بر ۲ از ایران پیش افتادند، اما بازیکنان ایران هم با درک موقعیت حساس خود در المپیک به بازی برگشتند. در این بین شاگردان ولاسکو همچنان در اسپک، مؤثرتر از بازیکنان ایران نشان دادند. حضور امیر غفور و فرهاد قائمی هم نتوانست برتری را در تابلو امتیازات به سود ایران تغییر دهد تا اینکه دو تیم در امتیاز ۲۳ مساوی شدند. تیم ایران در این ست هم با حداقل اختلاف با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ مغلوب آرژانتین شد.

تیم ایران در پایان ست دوم ۲۵ امتیاز از اسپک، چهار امتیاز از دفاع، چهار امتیاز از سرویس و ۱۵ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و آرژانتینی‌ها هم ۲۹ امتیاز از اسپک، پنج امتیاز از دفاع، پنج امتیاز از سرویس و ۱۲ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به‌دست‌ آوردند.

بازیکنان آرژانتین با وجود اشتباهات بیشتر، حملات موثرتری در ست سوم انجام دادند و روحیه نه چندان مناسب بازیکنان ایران در نخستین بازی آنها در المپیک نیز به آنها کمک کرد تا در ست سوم هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ برنده شوند. هر ۳ امتیاز این بازی با پیروزی ۳ بر صفر آرژانتین به شاگردان ولاسکو تعلق گرفت.

تاریخ انتشار خبر: ۸ August 2016 | 4:23 am
باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ