ورود به فاز سیاسی روند مذاکرات هسته‌ای را طولانی کرده است

۸فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

یک کارشناس مسائل هسته‌ای گفت: زمانی که مباحث فنی و حقوقی محور اصلی گفتگوها قرار نگیرد، مذاکرات وارد فاز سیاسی شده و همین امر روند مذاکرات ایران و ۱+۵ را طولانی کرده است.

” محسن محمودی ” در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران با اشاره به طولانی شدن روند مذاکرات هسته‌ای گفت: زمانی که مباحث فنی و حقوقی محور اصلی گفتگوها قرار نگیرد، مذاکرات وارد فاز سیاسی شده و حال و هوای مذاکرات به سمت و سوی دیگری راه پیدا می‌کند و چنین مسائلی در امور بین‌الملل از حساسیت بالایی برخوردار بوده پس به تبع، زمان طولانی‌تری را صرف خواهد کرد.

وی ادامه داد: مذاکرات در حقوق و روابط بین‌الملل تابع قوانین خاصی بوده و در این مذاکرات پیش شرط‌های زیادی از سوی ایران و طرف غربی مطرح و همین امر سبب شده تا گروه ۱+۵ با فشار بیشتر به جمهوری اسلامی به‌دنبال امتیازگیری بوده و تا زمانی که مذاکرات با این نگاه پیش رود رسیدن به نتیجه مطلوب در بازه زمانی طولانی میسر خواهد شد.

این کارشناس مسائل هسته‌ای در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا و غرب همواره سعی دارند با کارشکنی‌ها اعلام کنند که جمهوری اسلامی ایران خلاف قوانین آژانس بین‌المللی عمل کرده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *