ورود تبلت قرانی به بازار

مهر- تبلت قرآنی با پشتیبانی از سیستم عامل آندروئید در دو مدل ۷ و ۱۰ اینچی در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال رونمایی شد.

تبلت قرآنی دایا که توسط شرکت ابرا تهران در نمایشگاه رسانه های دیجیتال رونمایی شد مجهز به نرم افزار قرآنی “الذکر” است که در دو مدل ۷ و ۱۰ اینچی و با پشتیبانی از سیم کارتهای نسل سوم و سیستم عامل اندروئید بزودی وارد بازار می شود.

سعید نخعی مدیرعامل شرکت ابرا تهران که پیش از این اولین موبایل هوشمند قرآنی را با نام تجاری – تی فون- تولید و وارد بازار ایران کرده است در مراسم رونمایی از تبلت قرآنی آندروئیدی اظهار داشت: تبلت قرآنی دارای پردازنده ۱٫۵ گیگاهرتزی و حافظه ۸ گیگابایتی است گفت: این تبلتها قابلیت پشتیبانی از سیم کارت نسل سوم و اینترنت را نیز دارند.

نخعی امکاناتی چون صفحه چندتاچی و زوم با ۵ انگشت و کانکشن وای فای و بلوتوث را از جمله امکانات این تبلت قرآنی عنوان کرد و افزود: نرم افزار نصب شده بر روی این تلبت نیز امکان ۴۵ تفسیر، تعدد لغات و تراجم به زبانهای مختلف، استفاده از رسم الخط قرآنی، قرائت ۹ قاری و ترجمه گویا را دارد.

وی قیمت تبلتهای قرآنی ۷ اینچی را حدود ۵۵۰ هزار تومان و تبلت ۱۰ اینچی را حدود ۶۰۰ هزار تومان عنوان و پیش بینی کرد که بزودی نرم افزار قرآنی الذکر با قابلیت پیاده سازی بر روی سیستم عامل آندروئید برروی تبلتهای برندهای دیگر موجود در بازار ارائه شود.

IT Iran

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ