وزارت بهداشت ۲۵ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، به تشریح وضعیت بودجه حوزه سلامت در سال آینده پرداخت و در خصوص جذب نیروهای مورد نیاز وزارتخانه نیز توضیحاتی ارائه داد.

وزارت بهداشت ۲۵ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند

به گزارش ممتاز نیوز، بهروز رحیمی، روز سه شنبه در سلسله نشست‌های خبری وزارت بهداشت به مناسبت دهه فجر، گفت: وظیفه معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، پشتیبانی از نیازهای سایر معاونت‌های وزارتخانه است.

وی با اشاره به گستردگی حوزه سلامت، افزود: حکمرانی بدون مؤلفه‌های اجتماعی و سلامت، معنا ندارد.

رحیمی ادامه داد: حوزه سلامت توانست در بعد از انقلاب، به خودکفایی برسد.

وی افزود: اگر وضعیت بهداشتی و درمانی مردم بهتر شده است، بخش زیادی از این موفقیت حاصل آموزش بوده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: زیرساخت‌های منابع فیزیکی، انسانی، منابع مالی و بودجه و…، در معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت شکل می‌گیرد.

رحیمی، توجه به منابع انسانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: قریب ۶۰۰ هزار نیروی انسانی در حوزه سلامت کشور مشغول خدمت هستند.

وی افزود: در زمینه تبدیل وضعیت و ایجاد امنیت شغلی، باتوجه به فرصت تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری، بیش از ۷۰ هزار نفر از همکاران ما تبدیل وضعیت شدند. کار سنگینی بود. در عین حال در زمینه جذب، فراخوان و استخدام با رایزنی‌هایی که امسال با سازمان برنامه و امور استخدامی داشتیم، روی ۲۵ هزار استخدام وزارت بهداشت توافق شد که چند روز آینده ابلاغ می‌شود. تلاش می‌کنیم به سرعت با اولویت فرهنگ بومی گزینی در سراسر کشور نیروها را جذب کنیم که این نیروها برای مراکز جدید الاحداث در حوزه بهداشت و درمان، فوریت‌های پزشکی، مراکز زایمان طبیعی و ناباروری هستند. با این مدل بخش اعظمی از مشکلات را حل می‌کنیم. یک بخش هم به این موضوع اضافه می‌کنیم که سهمیه‌ای است که برای همکاران شاغل در کرونا خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: سند جامع مدیریت نیروی انسانی تا افق ۱۴۰۴ برای اولین بار تدوین شد.

رحیمی با اشاره به تبدیل وضعیت بیش از ۷۰ هزار نفر ایثارگر وزارت بهداشت، گفت: به زودی ۲۵ هزار نفر با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار، جذب می‌شوند.

وی افزود: این تعداد نیرو برای مراکز بهداشتی و درمانی جذب خواهند شد. همچنین برای همکاران دوران کرونا، در این آزمون اولویت در نظر گرفته شده است.

وی همچنین از جذب ۴۰۰۰ بهورز برای خانه‌های بهداشت خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم کمبود نیروی انسانی در مراکز بهداشتی و درمانی را با اولویت مناطق محروم رفع کنیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به بهره برداری از ۱۰۸۰۰ تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم، گفت: ۵۱ هزار تخت بیمارستانی نیز در دست ساخت است.

رحیمی همچنین به افتتاح ۲۰۰۰ پروژه بهداشتی تا پایان سال اشاره کرد و افزود: ۵۵۰۰ پروژه مختلف در دست احداث است که در یک دوره ۴ ساله به بهره برداری خواهد رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: به روز رسانی چارت وزارت بهداشت بعد از ۱۰ سال، یکی از اقدامات مهم ما بوده است.

رحیمی افزود: تعیین تکلیف ۲۹۶ نفر از شهدای سلامت، یکی دیگر از اقدامات وزارت بهداشت بوده است.

وی گفت: سهم وزارت بهداشت از یک درصد ارزش افزوده در بودجه ۱۴۰۲ تثبیت شد.

رحیمی به تحقق وام بانک جهانی اشاره کرد و افزود: دریافت ۹۰ میلیون دلار وام با همکاری سازمان جهانی بهداشت، یکی دیگر از موفقیت‌های وزارت بهداشت بوده که این وام می‌بایست برای تجهیز مراکز درمانی استفاده شود.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: وام ۹۰ میلیون دلاری محقق شده و خرید تجهیزات آزمایشگاهی و…، در حال انجام است که از ابتدای سال آینده این خریدها وارد کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: توجه به قانونی جوانی جمعیت، یکی دیگر از برنامه‌های وزارت بهداشت بوده است که قریب به اتفاق آئین نامه‌های این قانون در حوزه سلامت آماده شده است.

رحیمی در ادامه به پاسخگویی سوالات پرداخت.

معاون وزیر بهداشت در خصوص بودجه وزارتخانه گفت: سهم وزارت بهداشت از یک درصد ارزش افزوده در سال جاری ۱۸,۵۰۰ میلیارد تومان بود که محقق شده و برای سال آینده رقم ۳۵ هزار میلیارد پیش بینی شده که پیشنهاد ما با توجه به اجرای برنامه پزشکی خانواده، رقم ۵۵ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم تصویب شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ابهامات بودجه سال آینده وزارت بهداشت، افزود: بودجه سال آینده با رشد ۴۳ درصدی همراه بوده، اما در بخشی از منابع ما هم گلایه داریم. به عنوان مثال، در طرح دارویاری نیاز ما ۱۰۵ هزار میلیارد تومان است که ۶۹ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است. همچنین در برنامه پزشکی خانواده، عدد پیشنهادی ما ۶۲ هزار میلیارد است که ۴۸ هزار میلیارد پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *