وزارت کشور برای ثبت‌نام کاندیداهای ریاست‌جمهوری شعبه‌ای در مجلس مستقر کند!

۱۹فروردین۱۳،

163-21.jpg

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲، فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی رنگ و بوی دیگری پیدا کرده و اشخاص و اشخاص مختلفی برای حضور در انتخابات اعلام کاندیداتوری کرده‌اند که تعداد قابل توجهی از آنها از نمایندگان مجلس می باشند.

تمایل بعضی نمایندگان برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری تا حدی است که مهدی سنایی نماینده نهاوند به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، می‌گوید که بهتر است وزارت کشور شعبه‌ مستقلی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در مجلس مستقر کند.

او در همین رابطه می‌گوید: موج اعلام کاندیداتوری‌ همچنان در سال ۹۲ هم ادامه دارد و من فکر می‌کنم بخش عمده‌ای از این وضعیت ناشی از احساس تکلیف‌هاست و یکی از مشکلات ما در حوزه سیاسی همین احساس تکلیف کردن است در حالی که اگر اشخاص کمتر احساس تکلیف کنند شاید شاهد ترافیک کاندیداها برای ورود به عرصه انتخابات نباشیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان می‌کند: کثرت کاندیداها و اعلام آمادگی تعداد بسیاری از اشخاص برای حضور در انتخابات را نباید مثبت تلقی کرد چرا که این امر نشانگر سازمان نیافته بودن فعالیت‌های سیاسی در کشور و به صورت مشخص عدم حضور احزاب قوی و تاثیرگذار است.

سنایی همچنین به مزاح گفت: فکر می‌کنم با روندی که در مجلس شورای اسلامی با آن مواجهیم و موج اعلام حضور و آمادگی نمایندگان برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری، باید از وزارت کشور درخواست کنیم شعبه مستقلی را برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در مجلس مستقر کند تا حداقل وقت نمایندگان برای رفتن به وزارت کشور هدر نرود.

او البته اضافه می‌کند: تمایل برای کاندیداتوری البته تنها به نماینده‌ها محدود نمی‌شود و تعداد قابل توجهی هم در بخش‌های دیگر برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس ادامه می‌دهد: ما در این شرایط باید در انتظار حضور و تصمیم‌گیری بعضی بزرگانی باشیم که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری تردید دارند و هنوز احساس تکلیف نکرده‌اند.

سنایی اضافه می‌کند: باید امیدوار باشیم که عرصه انتخابات، عرصه حضور و احساس تکلیف جمع قابل توجهی از اشخاص با تجربه‌های بالای سیاسی باشد و در نهایت همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند شاهد خلق حماسه‌ای با حضور سلایق مختلف در انتخابات باشیم.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، از جمله نمایندگانی است که از او به عنوان یکی از کاندیداهای بالقوه انتخابات ریاست‌جمهوری یاد می‌شود اگرچه روز قبل (یکشنبه) کاظم جلالی رییس فراکسیون رهروان ولایت و از نزدیکان لاریجانی اعلام کرد که او برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری احساس تکلیف نمی‌کند.

محمدرضا باهنر و محمدحسن ابوترابی‌فرد نواب رییس مجلس می باشند که در ائتلاف پنج نفره اصولگرایان به عنوان کاندیدا حضور دارند و البته ظاهرا قرار است از بین آنها و منوچهر متکی، آل‌اسحاق و پورمحمدی یک نفر انتخاب شود.

غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از دیگر اشخاصی است که برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری و در قالب ائتلاف سه‌گانه ۱+۲ اعلام کاندیداتوری کرده است. او در مجلس نهم در رقابت با علی لاریجانی کرسی ریاست مجلس را به وی واگذار کرد اما چندی بعد به عنوان ریاست فراکسیون اصولگرایان مجلس انتخاب شد.

زمزمه‌هایی از احتمال کاندیداتوری احمد توکلی نماینده تهران که سابقه چهار دوره نمایندگی مجلس را دارد، در انتخابات پیش رو به گوش می‌رسد.

احتمال کاندیداتوری علیرضا زاکانی که از دوره هفتم به بعد در مجلس حضور داشته نیز به عنوان دبیرکل جمعیت رهپویان وجود دارد. او از سال ۷۹ تا ۸۲ مسئول سازمان بسیج دانشجویی بوده و در حال حاضر سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس است.

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون بهداشت مجلس دیگر نماینده‌ای است که بحث کاندیداتوری او مطرح است. او سابقه وزارت بهداشت را در دولت اصلاحات دارد و در حال حاضر زمزمه‌هایی مبنی بر کاندیداتوری وی شنیده می‌شود.

ارسلان فتحی‌پور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس هم در اواخر سال قبل از دعوت جمعی از فعالان دانشجویی و اقتصادی برای کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد.

سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار و رییس مجمع نمایندگان استان کردستان، هم با شعار انقلاب در مدیریت با حضور نخبگان نسل سوم اعلام کاندیداتوری کرده است. او متولد سال ۵۲ است و سه دوره دبیر طیف شیراز دفتر تحکیم وحدت بوده است.

صفر نعیمی‌رز نماینده آستارا و عباسعلی منصوری نماینده آران و بیدگل از دیگر نمایندگانی می باشند که برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کاندیداتوری کردند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *