یک ایرانی جوهر چاپگر با عمر ۱۰ سال ساخت

محقق ایرانی موفق شد با استفاده از فناوری نانو جوهرچاپگر بر پایه آب را تولید کند که علاوه برعمر ۱۰ ساله ، آسیبی به دستگاه چاپگر وارد نمی کند.
ˈسید وحید نبویˈ مخترع این جوهر چاپگر در گفت و گو با ایرنا افزود: این جوهر از مواد گیاهی و معدنی تولید شده است بنابراین استفاده از آن برای سلامت کاربران و محیط زیست بسیار مناسب است . علاوه براین تنها جوهر سازگار با تمام چاپگرها است.
وی افزود: در حال حاضر این دسته از جوهرها در معدودی از کشورهای پیشرفته جهان تولید می شود. استفاده از فناوری نانو در این جوهر موجب شده است که هیچ گونه انسدادی در ˈ هد ˈ چاپگر ایجاد نشود .همچنین به دلیل وجود آب در آن تنها جوهریست که در صورت عدم استفاده تا یک ماه ، بر روی هد چاپگر خشک نمی شود و به راحتی با آب گرم قابل شست و شواست .
نبوی خاطرنشان کرد: این جوهر برپایه آب ساخته شده است و به دلیل داشتن پس.اچ خنثی برخلاف جوهرهای اسیدی و قلیایی آسیبی به ˈهد ˈ دستگاه چاپگر وارد نمی کند.
به گفته وی این پروژه با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، تحت نظارت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و تایید پژوهشگاه صنایع رنگ ایران انجام شده است .
نبوی تاکنون ۱۲ ثبت اختراع داشته و موفق شده است ۲۰ رتبه و تندیس بین المللی را از جشنواره های بزرگ علمی داخلی و خارجی دریافت کند.


iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ