پارانویا ویکی‌لیکس دوم!

۰۸م آذر ،

فاوانیوز: معروف‌ترین و بزرگ‌ترین گروه هکرها در جهان،‌ هکرهای ناشناس،‌ با ناکارامد دانستن وب‌سایت ویکی‌لیکس قصد دارد وب‌سایتی مشابه را برای افشاگری اطلاعات محرمانه سازمان‌ها و دولت‌ها راه‌اندازی کند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از همشهری آنلاین؛ این گروه به اندازه‌ای به خود اطمینان دارند که تصمیم گرفته‌اند وب‌سایت مخصوص به خود را با هدف شفاف‌سازی سیاسی راه‌اندازی کنند.

این پایگاه اینترنتی مخفف عبارت مطالعات به شدت اخطار‌دهنده: آژانس‌های اطلاعاتی ناشناس (Potentially Alarming Research: (Anonymous Intelligence Agencies بوده و پارانویا نام دارد.

این وب‌سایت قصد دارد با برطرف کردن نقصی که در ویکی‌لیکس منجر به ناامید شدن هکرها شده‌است،‌ روشی بهتر بیابد تا با استفاده از آن ارائه میزان بسیاری از اطلاعات به شکلی که استفاده از آنها برای کاربران ساده‌تر و خوشایند‌تر باشد،‌امکان‌پذیر شود.

به گفته یکی از سخنگویان گروه ناشناس،‌ سبب اینکه کسی از اطلاعات انتشار یافته در ویکی‌لیکس استفاده نمی‌کند این است که کاربران نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

به گفته وی هدف از راه‌اندازی این پایگاه اینترنتی دسترسی سریع‌تر به اطلاعات است. اعضای گروه ناشناس اشخاصی می باشند که می‌توانند برای این پایگاه اینترنتی اطلاعات ارسال کرده و سپس محتوی پایگاه اینترنتی را طراحی و ارائه کنند.

ویکی‌لیکس نسبت به این حرکت گروه هکرهای ناشناس در توئیتر واکنش نشان داده و ناشناس‌ها را متهم کرده که از پروکسی سرورهای ناامن استفاده می‌کنند و به این شکل هویت کاربران افشا خواهد شد.

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *