پایان مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی با کسب عنوان سومی مدالی ایران

ورزشکاران ایران با به ارمغان آوردن مجموع ۱۳۳ مدال رتبه سوم جدول مدالی بازی‌های کشور‌های اسلامی به میزبانی قونیه را کسب کردند.

پایان مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی با کسب عنوان سومی مدالی ایران

به گزارش ممتاز نیوز، کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران با کسب ۳۹ طلا ۴۴ نقره و ۵۰ برنز و عنوان سومی بازی‌ها به کار خود پایان داد.

پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی در حالی با حضور ۴۲۰۰ ورزشکار زن و مرد از ۵۲ کشور در ۲۰ رشته ورزشی از ۱۸ مرداد تا ۲۷ مرداد در شهر قونیه برگزار شد که کاروان ورزش جمهوری اسلامی ایران در نهایت با کسب مدال ۳۹ طلا، ۴۴ مدال نقره و ۵۰ مدال برنز در کل ۱۳۳ مدال در مجموع جدول رده بندی بعنوان سومی این بازی‌ها دست یافت.

در این مسابقات ترکیه با ۱۴۲ طلا، ۱۰۷ نقره، ۸۹ برنز و مجموعا با ۳۳۸ مدال قهرمان شد و ازبکستان با ۵۱ طلا، ۴۱ نقره، ۶۵ برنز و مجموعا ۱۵۷ مدال دوم شد ضمن اینکه جمهوری آذربایجان با ۲۹ طلا، ۳۶ نقره، ۳۲ برنز و مجموعا ۹۷ مدال چهارم شد.

ایران در دوره قبلی بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی مجموعا ۹۸ مدال کسب کرده بود.

ایران در این دوره در رشته‌های دوچرخه سواری با ۱طلا و ۱برنز، تیر و کمان ۱طلا، ۲نقره و ۱برنز، تنیس روی میز ۳طلا، ۲نقره، کاراته ۵نقره و ۳برنز، کشتی ۸طلا، ۳نقره و ۵برنز، تکواندو ۵ طلا، ۴نقره، ۴برنز، شمشیربازی ۱طلا، ۳نقره و ۲برنز، جودو ۱برنز، والیبال ۱طلا، ۱نقره، هندبال ۱برنز، بسکتبال ۳در۳ با ۱ برنز، شنا ۱برنز، دوومیدانی ۱نقره، ۱برنز، ژیمناستیک ۲برنز، وزنه برداری ۹طلا، ۶نقره و ۱۲برنز، تیراندازی _ و همچنین پاراشنا ۵طلا، ۶نقره، ۴برنز، پارا تیروکمان ۵طلا، ۵نقره، ۳برنز، پاراتنیس روی میز ۴نقره، ۷برنز کسب کرد. ایران با اعزام ۲۵۷ ورزشکار در ۱۶ رشته اصلی و سه رشته پارا بعد از ترکیه، آذربایجان و ازبکستان، چهارمین کاروان این بازی‌ها به لحاظ تعداد ورزشکار اعزامی بود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ