پخش برنامه‌های تلویزیونی با کیفیت ۴k از جام جهانی ۲۰۱۴

۰۷م اسفند ،

فاوانیوز: دولت ژاپن اعلام کرد از جولای سال آینده پخش تلویزیونی با کیفیت الترا (UHDTV) را آغاز خواهد کرد.

بر اساس گزارش تلگراف،‌ UHDTV (تلویزیون با کیفیت تصویری بسیار بالا) یا ۴K وضوح تصویری چهار برابر تلویزیون‌های با‌کیفیت کنونی از خود به نمایش خواهد گذاشت.
 
سرویس پخش برنامه‌های تلویزیونی با این کیفیت بر اساس گزارشی کە در روزنامه آساهی ژاپن انتشار یافته، دو سال جلوتر از برنامه آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود این‌ اتفاق میزان تقاضا برائ تلویزیون‌های ۴K را افزایش دهد.
 
برنامه‌‌های تلویزیونی UHDTV از روی ماهواره‌های ارتباطاتی و همزمان با رقابت‌های جام‌جهانی برزیل آغاز به پخش خواهند کرد. در بریتانیا شبکه‌های BBC و SKY دوره‌های آزمایشی پخش UHDTV را با پخش اتفاقهای ورزشی تکمیل کرده‌اند اما هنوز برنامه‌ای برائ ارائه خدمات تجاری آن ندارند.
 
تقریبا تمامی تولید‌کنندگان بزرگ تلویزیون درحال تولید و ترویج استفاده از تلویزیون‌های UHDTV می باشند، شرکت‌هایی از قبیل سونی، پاناسونیک، LG، شارپ و سامسونگ مدل‌های تازه خود را در نمایشگاه CES امسال عرضه کرده‌اند.
 
براساس گزارش Ofcom، تنها ۴۲ درصد از مصرف‌کنندگان تلویزیون‌های HD تماشا می‌کنند و همچنین یک چهارم از آنها حتی دارای تلویزیون‌های دیجیتال نیز نیستند.
 
ژاپن قصد داشت ارائه خدمات UJDTV یا ۴K را از سال ۲۰۱۶ آغاز کند اما به خاطر رقابت‌های جام جهانی برزیل برنامه خود را دوسال زود‌تر آغاز خواهد کرد و اکنون قصد دارد پخش برنامه تلویزیون‌های ۸K را از سال ۲۰۱۶ آغاز کند.

منبع: همشهری آنلاین

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ