پذیرش بیش از ۶۶۰هزار نفر در کنکور

سرپرست سازمان سنجش با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری سال گفت: ظرفیتی که تاکنون برای پذیرش در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی اعلام شده است بیش از ۶۶۰ هزار نفر است که ممکن است تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور این ظرفیت تغییر کند.

مهر، دکتر ابراهیم خدایی در نشست خبری کنکور سراسری سال افزود: ظرفیت پذیرش در دانشگاهها نسبت به سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر افزایش داشته است.

وی گفت: در آزمون سراسری سال ، یک میلیون و ۶۶ هزار نفر شرکت کرده اند که این میزان نسبت به سال ۹۰ حدود ۶۶ هزار نفر کاهش و نسبت به سال ۸۹ حدود ۲۲۰ هزار نفر کاهش داشته است.

سرپرست سازمان سنجش یادآور شد: نسبت جنسیتی شرکت کنندگان در کنکور همچون سال های گذشته ۶۰ درصد زنان و ۴۰ درصد مردان است. بیشترین شرکت کننده در گروه علوم تجربی با ۴۴۹ هزار نفر داوطلب است.

وی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری سال در روزهای ۸، ۹ و ۱۰ تیرماه گفت: دو ساعت پس از پایان فرآیند آزمون دفترچه سئوالات بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و کلید آزمون سراسری نیز در ساعت ۱۵ روز ۱۱ تیرماه در سایت منتشر می شود.

خدایی درباره زمان انتشار کارنامه و زمان انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری گفت: کارنامه آزمون سراسری در نیمه اول مرداد ماه منتشر و فرآیند انتخاب رشته در نیمه دوم مرداد در روزهای ۱۷ تا ۲۳ مرداد آغاز می شود.

وی گفت: نتایج نهایی آزمون سراسری سال در روزهای ۱۵ تا ۱۷ شهریور اعلام می شود.

سرپرست سازمان سنجش با اشاره به پیرترین و جوانترین داوطلبان کنکور سراسری سال گفت: پیرترین داوطلب از تهران یک مرد ۷۷ ساله است که در گروه علوم تجربی در آزمون شرکت کرده و جوانترین داوطلب نیز نوجوانی ۱۴ ساله متولد ۱۳۷۷ است که از کرمانشاه در گروه علوم تجربی داوطلب کنکور است.


۵۹۸٫ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ