پذیرش دانشجوی دندانپزشکی و تخصص بیهوشی از مهرماه

۱۷فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

17-387.jpg

رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری، گفت: در صورت موافقت وزارت بهداشت، اولین دانشجویان رشته دندانپزشکی از مهرماه در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری دکتر رضا ایمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با اشاره به اشتغال به تحصیل ۲۰۰۰ دانشجو، با بیان اینکه مجوز احداث دانشکده دندانپزشکی در استان صادر شده است، خاطرنشان کرد: امسال با پیگیری انجام شده، اولین دانشجویان رشته دندانپزشکی از مهرماه مشغول به تحصیل خواهند شد، البته در این خصوص منتظر نظر وزارت بهداشت و سازمان سنجش هستیم اگرچه پذیرش دانشجوی دندانپزشکی در استان قطعی است.

وی با بیان اینکه سال قبل شش رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه ارائه می‌شد، اظهارکرد: امسال نیز جذب دانشجو در رشته کارشناسی ارشد بیوشیمی در این دانشگاه مصوب شده است، همچنین حدود پنج دانشجوی دکتری تحقیقات نیز در حوزه آموزش و پژوهش برای اولین بار در دانشگاه جذب شده است.

وی از پذیرش دانشجوی تخصصی بیهوشی و جراحی عمومی از مهرماه در دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این دانشگاه در حوزه پژوهشی برای نهمین بار متوالی رتبه اول را کسب کرده است.

با اشاره به شعار امسال هفته سلامت با عنوان “فشار خون را جدی بگبرید”، افزود: مردم استان به واسطه اختلاف ارتفاع بالا از سطح دریا به بیماری‌هایی قلبی عروقی و فشار خون بالا مبتلا می باشند، بنابراین رسانه‌های جمعی باید هر از چندگاهی زنگ خطر را برای مردم به صدا درآورند.

وی ادامه داد: سال قبل دانشگاه‌های علوم پزشکی تنها دستگاهی بود که علی رغم تورم اقتصادی در سطح جامعه، افزایش هزینه‌ها در بخش دولتی را به مردم تحمیل نکرد، علی‌رغم اینکه شاهد افزایش چهار برابری بعضی مواد اولیه بوده‌ایم، اما با تلاش همکاران دانشگاه علوم پزشکی، کمترین فشار به جامعه تحمیل شد.

ایمانی افزود: سال قبل در حوزه درمان کلینیک دندانپزشکی راه‌اندازی و حدود ۱۰ پزشک متخصص در این کلینیک جذب شدند تا خدمات را به صورت تخصصی به مردم ارائه دهند، البته با راه‌اندازی دانشکده دندانپزشکی شاهد افزایش کمی و کیفی این کلینیک خواهیم بود.

به گفته وی، سال قبل ۱٫۵ تا ۲ میلیارد تومان تجهیزات دندانپزشکی برای تجهیز بیشتر این کلینیک هزینه شده است که امسال نیز با جذب اعتبارات بیشتر این کلینیک را توسعه خواهیم داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سال قبل بیش از ۳۰ پزشک متخصص جذب و در سطح استان توزیع شد، تصریح کرد: در حال حاضر تقریبا تمام تخصص‌ها و فوق‌تخصص‌ها در بیمارستان‌های استان وجود دارد و مردم استان برای گرفتن خدمات نیازی به رفتن به استان‌های همجوار ندارند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ