پرداخت هزینه دوره های آموزشی نخبگان هنری

جام جم آنلاین: قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به جزئیات اعطای تسهیلات به نخبگان هنری، گفت: این دسته از نخبگان علاوه بر معافیت از سربازی، تسهیلاتی را نیز برای دوره های آموزشی و شرکت در جشنواره ها از بنیاد ملی نخبگان دریافت می کنند.

دکتر سعید سهراب پور با اشاره به معرفی نخبگان هنری تا اواخر شهریور ماه سال جاری افزود: کمیته های تخصصی معرفی نخبگان هنری در حال انتخاب افراد واجد شرایط هستند که تا پایان شهریور ماه نخستین گروه نخبگان هنری معرفی خواهند شد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه نخبگان هنری شامل دو دسته “نخبگان جوان هنری” و “نخبگان پیشکسوت هنری” می شود، اظهار داشت: این دوره از معرفی شدگان از میان “نخبگان جوان هنری” خواهد بود که این افراد شامل گروه های هشت گانه هنری می شود که از سوی وزارت ارشاد اعلام شده است.
 
به گفته وی منتخبین از میان گروه های هشت گانه هنری نمایشی، هنرهای تجمسی، هنرهای سینمایی، موسیقی، هنرهای سنتی، صنایع، معماری و شهرسازی و هنرهای چند رسانه ای خواهند یود.
 
سهراب پور با بیان اینکه تسهیلات نخبگان هنری با تسهلات سایر نخبگان متفاوت است، یادآور شد: این دسته از نخبگان مشمول تسهیلاتی چون وام مسکن و کمک هزینه ماهانه نمی شوند ولی از تسهیلات معافیت از سربازی بهره مند خواهند شد.
 
وی اضافه کرد: علاوه بر این هزینه دوره های آموزشی و همچنین شرکت در جشنواره های مختلف این دسته از نخبگان پرداخت خواهد شد.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ