پرداخت ۷۰درصد جریمه های بالای یک میلیون تومان

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور گفت:۷۰ درصد از رانندگان دارای جریمه بالای یک میلیون تومان، جریمه های خود را پرداخت کرده اند.
 
سرهنگ مرتضی دهقان در گفتگو با مهر اظهار داشت: پلیس برابر قانون جدید راهنمایی و رانندگی مالکان خودروهایی را که بیش از یک میلیون تومان جریمه معوقه دارند، فراخوان و تا زمان پرداخت جریمه ها، خودرو آنها را توقیف می کند. هم اکنون صدها خودرو در کشور بالای یک میلیون تومان جریمه دارند.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه ۷۰ درصد رانندگان پس از اعلام پلیس جریمه های خود را پرداخت کرده و خودروهای آنها رفع توقیف شد.
 
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور افزود: براساس قانون رانندگان از زمان صدور هر قبض جریمه دو ماه مهلت دارند تا آن را پرداخت کنند. پس از این مدت جریمه دوبرابر افزایش می یابد. اگر راننده ای پس از گذشت چهارماه از صدور قبض جریمه خود را پرداخت نکند، یک ماه مهلت دارد تا جریمه را واریز کند، در غیر این صورت پلاک خودرو و گواهینامه در سیستم پلیس توقیف شده و تا زمان پرداخت، خدماتی از سوی پلیس دریافت نمی کنند.
 
دهقان در مورد اعتراض برخی رانندگان به صدور قبض جریمه از سوی ماموران گفت: از این پس در قبض های الصاقی، ماموران موظف شدند تاریخ ساخت پلاک را نیز ثبت کنند تا میزان اشتباهات کاهش یابد. البته اگر ثابت شود ماموری به اشتباه قبض جریمه صادر کرده است باید جریمه را از جیب خود پرداخت کند.


Tabnak.IR | تابناک

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. احمد گفت:

    سیاست های اشتباه پشت اشتباه را آنقدر تکار کنید تا مردم خونشان به جوش بیاید.

  2. sudn گفت:

    اولا که خیلی از جریمه ها به ناحق و غیر منصفانه است . دوما بیشتر جریمه ها الصاقی است . سوما امکان نداره ماموری جزای تخلف خود را بده . همه سربازان وظیفه رو موظف کردند به هر دلیلی حتی کوچکترین خلاف خودروها رو جریمه کنند و حق اعتراض را نیز از مردم گرفته اند . به این اقایان بفرمائید در قبال این جرایم ناحق چقدر خدمات به مردم میدهید ؟ کل تهران را با سیاستهای غلط خود تبدیل به پارکینگ کرده اید . هر جایی که در دسترستان هست را تابلوی حمل با جرثقیل زده اید و هر جا که نتوانستید پارکبان گذاشته اید . خلاصه این ها همه سیاست خالی کردن جیم خلق اله است .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *