پرواز بمب‌افکن‌های B-52 آمریکا بر فراز آسمان کره‌جنوبی

۲۹م اسفند ،

آمریکا اعلام کرد در اخطاری روشن به کره شمالی در زمانی که تنش‌های نظامی بین دو کره تشدید شده، هواپیماهای آموزشی بمب‌افکن‌ هسته‌ای B-52 را بر فراز کره جنوبی به پرواز درآورده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری هند، جورج لیتل، سخنگوی پنتاگون گفت، به این پرواز که بخشی از تمرین‌های نظامی مشترک سالانه کره‌جنوبی و آمریکاست باید به عنوان تاکیدی از تعهد آمریکا به سئول و ظرفیت آمریکا در دفاع از آن در برابر کره‌شمالی نگریسته شود.

کره شمالی در واکنش به تحریم‌های سازمان ملل پس از انجام آزمایش هسته‌ای ماه قبل میلادی، در خصوص “جنگ دوم دو کره” اخطار داد و کره‌جنوبی و آمریکا را به حملات هسته‌ای پیشگیرانه تهدید کرده است.

لیتل گفت: می خواهیم اعلام کنیم که توانایی‌های بازدارندگی خود را گسترش داده‌ایم؛ توانایی‌هایی که معتقدیم در پاسخ به لفاظی‌های اخیر کره شمالی حائز اهمیت می باشند.

چین تنها متحد اصلی کره شمالی و شریک تجاری اصلی این کشور است، هر چند چین از تحریم‌های اخیر سازمان ملل علیه کره شمالی حمایت کرده اما تحلیل‌گران می‌گویند نگرانی اصلی چین این است که از سقوط ناگهانی رژیم پیونگ یانگ جلوگیری کند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *