پس از سه دهه هنوز جنگ تحمیلی در کشور قربانی می گیردتاریخ انتشار: ۱۷ December 2015 | 11:10 am

قربانی انفجار مین، این بار کودک اهوازی

وکیل قربانیان مین گفت: انفجار مین در خارج از پادگان فرجوانی در حومه شهر اهواز ، کودک ۱۱ ساله را به شدت مصدوم کرد.

کمکی به درمان جراحات حاصل از انفجار مین کنید

حسین احمدی نیاز وکیل قربانیان مین گفت: پنج شنبه هفته گذشته ساعت ١۶:٣٠ بعد ازظهر، یک مین در خارج از پادگان فرجوانی در حومه شهر اهواز و روبروی کوی صیاحی بر روی یک کودک ١١ ساله منفجر شد و وضعیت او وخیم است.به گفته وی، یاسین عبیداوی فرزند ناصر از اهالی کوی صیاحی در حین بازی بوسیله یک مین مجروح شد و اکنون در بیمارستان گلستان و در بخش CCU بستری است.

وکیل کودکان قربانیان مین، خواستار حمایت دولت و مسئولان و همچنین کمک مردم برای درمان این کودک شد و گفت: از آنجا که روستانشینان این منطقه از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند یاسین برای درمان جراحات حاصل از انفجار مین به کمک بسیار نیاز دارد.این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: مین مذکور در اطراف پادگان نظامی و در رده میادین مین حفاظتی محسوب می شود.

حدود سه دهه است که جنگ تحمیلی پایان یافته، اما این جنگ نابرابر همچنان در کشور قربانی می گیرد و افرادی نیز هر روزه مصدوم می شوند.
میدان های مین که یادگارهای تلخ جنگ در ایران هستند هنوز تلفات به جای می گذارد؛ همانگونه که «مین ها»، این سربازهای همیشه بیدار در دنیا هم هر روز کشته های جدیدی به جای می گذارند.
آبانماه سال گذشته (۹۳) بود که هفت کودک مصدوم در اثر مین به خبرگزاری ایرنا آمده بودند؛ این کودکان در روستای نشکاش از توابع شهرستان مریوان در استان کردستان بر اثر انفجار مین، مصدوم شدند. در این انفجار که در یکی از پایگاه های نظامی متروکه در این روستا رخ داد، گشین کریمی، پای خود و آلا روبینا، چشم خود را از دست دادند.

 

منبع: ایرنا

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ