پشت پرده اتهام زنی رژیم صهیونیستی به ایران و حزب الله

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه القدس العربی در مطلبی با عنوان “اتوبوس اسرائیلی ها در بلغارستان و تبعات آن” آورده است: هنوز عامل عملیات علیه اتوبوس اسرائیلی که طی آن شش نفر کشته و حدود سی نفر دیگر زخمی شدند در پرده ای از ابهام قرار دارد.

این پایگاه می افزاید: مدت زیادی است که گروههای عربی و اسلامی حملاتی از این قبیل علیه اسرائیلی ها انجام نمی دادند و عامل این حمله ناشناخته است.

پایگاه فوق بیان کرد: وزارت کشور بلغارستان با مشکل بزرگی روبرو شده است به ویژه اینکه “بنیامین نتانیاهو” در یک موضع گیری زودهنگام، یعنی یک ساعت پس از این حمله و قبل از شروع تحقیقات رسمی، ایران را مقصر قلمداد کرد.

این پایگاه می نویسد: منطق حکم می کند که نخست وزیر اسرائیل حاکمیت بلغارستان و اقدامات قانونی آن در این زمینه را محترم بشمارد و دلایل قوی در این زمینه در اختیار داشته باشد و آنگاه به اتهام زنی بپردازد، اما کی اسرائیل حاکمیت کشورها را به رسمیت شناخته و منطقی عمل کرده است که این بار بخواهد اینگونه عمل کند؟

اسرائیلی ها همواره خود را فراتر از قانون بین المللی دانسته اند و به حاکمیت هیچ کشوری احترام نگذاشته اند و برخی کشورها از ترس برخورد با اسرائیلی ها، حاکمیت خود را نادیده گرفته اند.

این پایگاه می افزاید: موضوع قابل توجه، محکومیت این حمله از سوی بیشتر کشورها به ویژه کمیته چهار جانبه بین المللی است، زیرا اگر پای اعراب و مسلمانان در میان بود از جمله حمله هواپیماهای اسرائیلی به غزه و جنوب لبنان محکومیتی وجود نداشت.

پایگاه مذکور بیان کرد: اسرائیلی ها پس از اینکه در ابتدا ایران را مقصر جلوه دادند، پس از مدتی حزب الله را عامل این حمله قلمداد کردند که این موضوع نگرانی درباره حمله اسرائیل به لبنان مشابه سال ۲۰۰۶ را بیشتر کرده است.

این پایگاه می افزاید: بعید نیست که اسرائیلی ها حمله به اتوبوس در بلغارستان را به عنوان دستاویزی برای حمله به لبنان قرار دهند، همانگونه در در سال ۱۹۸۲ ترور “موشه آرگوو” سفیر این رژیم در لندن را بهانه ای برای حمله به لبنان قرار دادند.

پاگاه مذکور در پایان می نویسد: بعید است که عامل این حملات را بتوان تخمین زد و نظریه های اسرائیلی ها درباره دخالت ایران و حزب الله نیز خریداری ندارد، اما موضوعی احتمال آن وجود دارد حمله اسرائیل به ایران برای نابودی تاسیسات هسته ای و به راه انداختن جنگ منطقه ای و جهانی است، اما نتایج این حمله نیز صد در صد به نفع اسرائیلی ها به پایان نخواهد رسید.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *