پودر کاکائو برای مقابله با چاقی و دیابت

۱۲ تیرماه ۱۳،


کاکائو التهاب مربوط به چاقی را محدود کرده و از ابتلا به دیابت پیشگیری می‌کند.


کاکائو

یک خبر خوب برای کسانی که عاشق کاکائو می باشند اما در عین حال چند کیلو اضافه‌وزن نیز دارند: کاکائو التهاب مربوط به چاقی را محدود کرده و از ابتلا به دیابت پیشگیری می‌کند. این گفته نتیجه پژوهش محققان دانشگاه پنسیلوانیا است که در European Journal of Nutrition به چاپ رسید.

بر خلاف شکلات که به سبب داشتن کره‌ی کاکائو یک ماده‌ی غذایی چرب محسوب می‌شود، پودر کاکائوی به‌دست آمده از کاکائوی جامد حاوی کالری، چربی و قند کمی می‌باشد و در عین حال سرشار از فیبر است. کاکائو همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها (فلاوونوئیدها) است که برای سلامتی مفید است.

محققان معتقدند عملکرد ذهنی اشخاص سالمندی که به مدت دو ماه کاکائو مصرف کرده‌اند بهبود یافته و حالت مقاومت سلول‌های آن‌ها به انسولین و همچنین فشارخونشان نیز کاهش داشته است.

در این پژوهش محققان روی ۱۲۶ موش آزمایش کردند. گروهی از این موش‌ها به مدت ۱۸ هفته رژیم غذایی کم چرب و گروه دیگر مواد غذایی چرب مصرف کردند.

افزایش و تجمع بسیار انسولین در خون می تواند سبب بروز حالت مقاومت

سلول‌ها به انسولین شود و برای همین هم احتمال ابتلا به دیابت یا همان

بیماری قند خون بالا می‌رود. علاوه بر این میزان بالای تری گلیسرید نیز

می‌تواند سبب ابتلا به بیماری «کبد چرب» شود. اما محققان معتقدند که

کاکائو می‌تواند حالت مقاومت به انسولین و مشکلات کبدی را کاهش دهد

بعد از ۸ هفته موش‌هایی که رژیم چربی داشته‌اند به دو گروه تقسیم شدند. به رژیم غذایی پرچرب بعضی از این موش‌ها به مدت ۱۰ هفته پودر کاکائو اضافه شد در حالی که گروه دیگر از دریافت آن محروم ماندند و همان برنامه‌ی غذای حاوی مواد غذایی پرچرب را ادامه دادند.

محققان ملاحظه کردند گروهی که پودر کاکائو دریافت کرده بودند به میزان ۱۵٫۸ درصد کمتر چاق شدند. علاوه بر این احتمال التهاب و دیابت نیز در این موش‌ها کمتر از گروه دیگر بوده است. در واقع میزان انسولین خون و تری گلیسرید کبد موش‌هایی که کاکائو مصرف می کردند به ترتیب به میزان ۲۷ و ۳۲ درصد کاهش یافته است.

افزایش و تجمع بسیار انسولین در خون می تواند سبب بروز حالت مقاومت سلول‌ها به انسولین شود و برای همین هم احتمال ابتلا به دیابت یا همان بیماری قند خون بالا می‌رود. علاوه بر این میزان بالای تری گلیسرید نیز می‌تواند سبب ابتلا به بیماری «کبد چرب» شود. اما محققان معتقدند که کاکائو می‌تواند حالت مقاومت به انسولین و مشکلات کبدی را کاهش دهد.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: lanutrition

مطالب مرتبط:

مهم‌ترین جزء شکلات تیره

کاکائو؛ غذای خدایان!

خوبی‌ها و بدی‌های کاکائو

شکلات شیری یا شکلات تلخ!؟

کاکائو: از گفته‌ها تا واقعیت

کاکائو از بروز حملات قلبی پیشگیری می کند

مصرف کاکائو گردش خون را در مغز تسهیل می کند

شکلات؛ هوس یا یک غذای سالم!؟

… درحال بارگذاری


سایت موسسه فرهنگی تبیان > بخش تغذیه و آشپزی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *