پژو۲۰۶ از جدول رده بندی کیفیت خارج شد – اخبار اقتصادی

آذرجزایری: این اتفاق در مورد خانواده ۲۰۶ نیز رخ داده و خودرویی که همواره در جدول رده بندی کیفیت در رده های بالا قرار می گرفت از این جدول خداحافظی کرده است.
در تازه ترین گزارش کیفی خودروهای داخلی جای خالی بسیاری از خودروها دیده می شود اما جای خالی یکی از این خودروها بیش از بقیه خود را نشان می دهد و آن هم محصولی است که این روزها کاهش عرضه قیمت آن را به ۲۲٫۵ میلیون تومان رسانده است.
کاهش شدید تولید که باعث شده قیمت خانواده پژو ۲۰۶ در بازار به ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۳۴ میلیون تومان برسد به طور کلی خانواده ۲۰۶ را از سیستم بازرسی کیفی حذف کرده است.
اما درگزارش ارزیابی کیفیت خودروهای تولید داخل که مربوط به ۳۱ مرداماه تا ۸مهرماه سال جاری است بازهم این ژاپنی ها بودند که صدر جدول رده بندی کیفی خودروهای تولید داخل را از آن خود کردند تا نشان دهند که با چهار نماینده همچنان باکیفیت ترین خودروهای تولید داخل ایران به شمار می روند.

در مهرماه سال جاری از میان ۲۰ خودرو سواری تولید داخل نیسان تیانا بازهم عنوان باکیفیت ترین خودرو تولید داخل را به خود اختصاص داد تا همچنان بدون رقیبی جدی عنوان باکیفیت ترین سواری تولید داخل را در کارنامه خود حفظ کند.
در مهرماه سال جاری پارس خودرو با تولید تیانا و ماکسیما سهم خود را در صدر این جدول تثبیت کرد. گروه بهمن هم با مزدا ۳ در صدر جدول باکیفیت ترین خودروهای ایران نشست. ایران خودرو هم با گرند ویتارا حضور خود را در صدر جدول کیفی ترین خودروهای تولید داخل نشان داد.
در تازه‌ترین رده ‌بندی سطح کیفی خودروهای داخلی، در مهرماه امسال خودروهای مذکور عناوین اول تا چهارم را از آن خود کردند وخودروهای سایپا۱۳۱X، سایپا۱۳۲X و سایپا۱۳۱X پارس خودرو به عنوان بی‌کیفیت‌ترین خودروهای تولید داخل معرفی شدند.
در این رده‌بندی که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ارائه شده و مربوط به کیفیت خودروهای تولید داخل در مهرماه امسال است، در مجموع ۲۰ خودرو از ۴۵ خودرویی که در داخل کشورتولید یا مونتاژ داخل می شوند، مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و در دو دسته خیلی خوب، خوب تقسیم شده‌است.
طبق معمول رتبه‌بندی‌های قبلی، این ماه نیز سطح کیفی خودروهای تولیدی در ۹ معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ مورد ارزیابی قرار گرفته و ۲۳ خودرو مورد نظر، بر اساس مجموع نمرات منفی به دست آمده رتبه‌بندی شده‌اند.

/۲۲۱۳۱
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *