چسب حجامت از ادعا تا واقعیت

اردیبهشت ۱۴۰۰
ممتاز نیوز:‌ ماهیت علمی چسب های حجامت که فاقد مجوز وزارت بهداشت می باشد مورد تائید پزشکان نیست و حجامت به این روش قابل اجرا نمی باشد.

مدتی است محصولی با نام چسب حجامت به بازار عرضه شده که ادعا دارد سموم بدن را در طول شب از طریق کف پا جذب کرده و درد و خستگی ها را از بدن خارج می کند.

دکتر مینایی، متخصص طب سنتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در مورد ماهیت علمی این محصول گفت: ماهیت علمی چسب های حجامت که فاقد مجوز وزارت بهداشت می باشد مورد تایید پزشکان نیست و حجامت به این روش و با این وسیله قابل اجرا نمی باشد.

وی گفت: محصولات بسیاری از این باب روزانه روانه بازار می گردد که هیچ کدام ریشه علمی ندارند و بسیاری بیماران نیز با این سوال مواجه می شوند که این محصول قابل اعتماد و مفید است یا خیر.

وی در ادامه افزود: این محصول به هیچ وجه جنبه علمی نداشته و تمام ادعاها مبنی بر رفع درد و خستگی از طریق استفاده از این محصول صرفا تبلیغات تجاری بوده و اساس علمی و پزشکی ندارد.

دکتر مینایی در رابطه با تیره و کدر شدن پدها بعد از استفاده که به عنوان شاهد ادعای دفع سموم این پدها آورده شده گفتند: این موضوع یک سبب ساده و آن آلودگی های پوستی کف پاست که در طی شب به پدها منتقل می گردد و به هیچ وجه امکان خروج سموم به این طرق از کف پا نیست.

تحقیقات صورت گرفته در این باره تاکیدی بر این موضوع دارد که رطوبت ناشی از تعریق در شب سبب جذب آلودگی کف پا به این پدها شده و کدر شدن و آلودگی پد ارتباطی با دفع سموم ندارد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *