چند درصد مردم جهان تلفن‌همراه دارند

۱۲م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

ممتازنیوز: سازمان مخابرات جهانی(ITU) با انتشار یافتن گزارشی تازه اعلام کرد که به‌زودی تعداد تلفن‌های همراه فعال از تعداد ساکنان روی کره زمین هم بیشتر خواهد شد. 

به گزارش ایتنا، این سازمان پیش‌بینی کرده است که ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی تعداد مشترکان تلفن‌همراه در سراسر جهان ۷ میلیارد نفر خواهد بود که بیش از نیمی از آنها ساکن منطقه آسیا می باشند تا این قاره به قطب تلفن‌همراه جهان تبدیل شود.

طبق پیش‌بینی‌های این سازمان پایان سال ۲۰۲۲ میلادی ضریب نفوذ تلفن‌همراه در جهان ۹۶ درصد خواهد بود که در این میان ضریب نفوذ تلفن‌همراه در کشورهای توسعه یافته ۱۲۸ درصد و در کشورهای در حال توسعه ۸۹ درصد است. 

سازمان مخابرات جهانی کل دنیا را به ۶ منطقه اصلی تقسیم کرده و گفته است که از بین آنها ضریب نفوذ تلفن‌همراه در چهار منطقه بیش از ۱۰۰ درصد است. 

سازمان ITU در بخشی از گزارش خود توضیح داده است ۷/۲ میلیارد نفر معادل ۳۹ درصد جمعیت جهان تا پایان سال ۲۰۲۲ خدمات اینترنت موبایلی را در اختیار می‌گیرند. 

گفته شده است که دسترسی به اینترنت در کشورهای درحال توسعه همچنان محدود است و تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی تنها ۳۱ درصد ساکنان این کشورها به سرویس یاد شده دسترسی دارند.

این رقم برای کشورهای توسعه یافته ۷۷ درصد اعلام شده است.

در این گزارش اعلام شد که اروپا آنلاین‌ترین منطقه جهان محسوب می‌شود و ۷۵ درصد ساکنان آن اینترنت در اختیار دارند و کمترین آن منطقه آسیا – پسیفیک با ۳۲ درصد و آفریقا ۱۶ درصد است. 


..
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *