چگونه ارایش طبیعی داشته باشیم

آرایش صورت رکن اساسی زیبایی چهره یک فرد است و اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه ارایش طبیعی صورت را دنبال می‌کنید به شما پیشنهاد میدهم با تک رژ در این پست همراه باشید.

چگونه ارایش طبیعی داشته باشیم

یک ارایش می‌توانید زن را زیبا یا خیلی زشت کند. اگر شما بیش از حد ارایش کنید معمولا بی ارایش خیلی زشت به نظر میرسید !!!
پس آرایش به چه دردی می‌خورد؟؟؟ ارایش فقط برای پوشاندن لک و عیب‌های صورت می‌باشد و برجسته نشان دادن قسمت‌های زیبای چهره .
همیشه باید سعی کنید یک ارایش طبیعی و ساده داشته باشید قطعا شما نمیخواهید یک دلقک بنظر برسید. کمتر آرایش کنید و همچنان خوب بنظر بیایید.

و حال مرحله اصلی کار :
۱. برای آرایش از یک آینه کوچک بزرگ نما استفاده کنید. با صورت و گردنتان که تمیزشان کرده‌اید شروع نمایید. یک مرطوب کننده ی روشن با میزان spf حداقل ۱۵ برای محافظت از پوستتان در مقابل نور خورشید به پوست خود بمالید. این کار کمک خواهد کرد تا از بوجود آمدن چین وچروک جلوگیری بعمل آید.

۲. زیر سازی کنید. از یک فونداسیون مایع همرنگ پوستتان یا حتی کمی‌روشن تر استفاده کنید. از فونداسیون برای یک رنگ کردن رنگ پوستتان استفاده کرده، لکه‌ها را بپوشانید و صورتتان را صاف تر کنید.

۳.رژ گونه بزنید. یک رژ گونه ی صورتی کم رنگ، برنز یا هلویی، طبیعی تر از دیگر رنگ‌ها بنظر می‌رسند. فقط چندبار رفت و برگشت قلم موی بزرگی از رژ گونه کافیست تا چهره تان را بشاش، جوان و فوق‌العاده کند. این کار فقط کمی‌به صورت شما رنگ و لعاب میدهد اما گام بزرگی در آرایش خواهد بود.

۴.مژه‌های خود را فر کنید. از یک فرمژه استفاده نمایید تا مژه‌های زیبایتان، بدون اینکه بهم چسبیده باشد یا ریمل از آن چکه کند به چشم بیاید. برای آرایش سبک تر باید دور ریمل را نیز خط بکشید.

۵.سایه چشم هم اضافه کنید. یک سایه چشم صورتی کم‌رنگ، هلویی یا برنز بزنید. کمی‌هم پودر سایه را به پلکتان بزنید.

۶. و برای لب‌هایتان، از یک رژ لب براق برای اضافه کردن کمی‌رنگ و درخشش به لب‌هایتان استفاده نمایید.

چگونه ارایش طبیعی داشته باشیم

چند توصیه طلایی که حتما بخاطر بسپارید:

۱- با توجه به رنگ پوستتان , کرم پودر و پنکیک استفاده کنید.
۲- اطمینان حاصل کنید که کانسیلر (پنکیک، کرم پودر یا …) شما در تن رنگی بدن تان رنگ زرد داشته باشد چون تن زردرنگ نواقص را میپوشاند و خودش نیز عاری از هرگونه نقصی است و رنگی را به پوست تان اضافه نمی‌کند.
همچنین خیلی مهم است که به پوست تان رنگ طبیعی بدهد.

۳- اگر دارای پوست سبزه هستید از آرایش با سایه‌های روشن، متوسط و تیره استفاده کنید که در همه نقاط بدنتان متناسب با رنگ آن نمایش داده شود.
۴- اگر قرار است آرایش صورت برنز داشته باشید : از خط چشم‌هایی با تن رنگی رنگ بژ، قهوه ای و طلایی و گوجه ای برای سایه چشم و از رنگ‌های قهوه ای و خاکستری زغالی برای خط چشم و ریمل استفاده کنید.

۵- هرگز ارایش را بدون زیرسازی یا همان گریم صورت شروع نکنید.
۶- از رژ گونه ای استفاده کنید، زمانی که ورزش میکند گونه‌هایتان همان رنگ می‌شود.

منبع: سایت ارایشی و زیبایی تک رژ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *